Kvalita a charakter Duanwood Red Reishi 4.92/5 (26)

Duanwood red reishi symboly kvality

Houba Red reishi

„Reishi“ je zralá plodnice houby Ganoderma lucidum, nejvíce studované a široce používané odrůdy houby red reishi v Asii. Tato významná, proslulá bylina v Evropě nejčastěji známá jako „reishi“ je dřevní houba, která se v Asii používá již od pravěku. Čínský název pro tento druh dřevní houby je Ling Zhi. Ačkoli byla tato bylina objevena ve staré Číně nebo Koreji, v u nás je známá pod svým japonským jménem „reishi“. Název „reishi“ obvykle zahrnuje několik blízce příbuzných druhů dřevních hub, kdy Ganoderma lucidum je z nich z hlediska účinků nejvýznamnější. Jména „reishi“ a „lingzhi“ doslova znamenají „nadpřirozená houba“. Reishi je zřejmě nejdůležitější a nejuctívanější bylinou užívanou lidmi v Asii v celých dějinách pro podporu oslnivého zdraví, dlouhověkosti a soustředěnější mysli. Dlouhodobá konzumace red reishi pomáhá zlepšit fungování celého našeho organismu. Reishi podporuje imunologické, neurologické, metabolické a cévní funkce. Tradičně je ceněná jako posilující bylina, která pomáhá vydláždit cestu k oslnivému zdraví na všech úrovních a udržet si ho. Cenili si jí taoisté, budhisté, královská šlechta a bylinkáři všech úrovní.

Duanwood Red Reishi, popis částí houby a účinných látek

Výzkum prováděný v posledních dvou desetiletích objasnil a doložil velké množství účinků reishi. Reishi obsahuje přes 800 biologicky aktivních složek, které nějakým způsobem prospívají prakticky každé buňce lidského těla. Internetové vyhledávání vědeckých výzkumů red reishi odhalí řadu potenciálních přínosů a použití. Nejlepší použití je denně jako základní tonikum, bylinný doplněk stravy. Reishi je velmi bezpečná a lze ji užívat během celého života. Jako všechny byliny, obzvláště posilující a významné blahodárné byliny, roste reishi ve volné přírodě v mnoha různých přirozených prostředích a také se často šlechtí.

Di Tao

Di Taoznamená „spolehlivý zdroj“. V Asii je koncept Di Tao velice důležitý. Každé bylině se nejlépe roste v určité oblasti. Tyto tradiční a vědecky potvrzené pěstební oblasti se nazývají „Di Tao“. Superionherbs™ odebírá své reishi z Di Tao pěstebního regionu známého jako pohoří Wu-i, z vysoké nadmořské výšky daleko od civilizace. Plantáž reishi leží mezi horským listnatým lesem a horským potokem, který je spolu s dešťovou vodou a horskou mlhou jediným zdrojem vody. Vzduch je čistý, půdu tvoří neupravený lesní jíl a není tam žádné znečištění.

Fotografie Pohoří WU-I
Pohoří WU-I

Divoká a šlechtěná

Ganoderma lucidum se dá sbírat z volné přírody. Není ohrožená a roste na různých listnatých stromech v horských oblastech po celé Asii. Ganoderma lucidum se často nazývá „červená reishi“, protože má obvykle cihlově červenou barvu. Protože divoká Ganoderma lucidum je relativně nejvzácnější a je těžké ji standardizovat, reishi se v Asii často šlechtí, což vysvětluje její rozšířené využívání v bylinkářství a na trhu s doplňky stravy. Konkrétní druhy stromů, na kterých reishi roste, se liší podle lokality a mohou mít ohromný vliv na vzhled a chemické složení konkrétní reishi.Superionherbs™ odebírá své reishi z Di Tao pěstebního regionu známého jako pohoří Wu-i, z vysoké nadmořské výšky daleko od civilizace. Superionherbs™ Duanwood reishi se pěstuje v panenském pohoří Wu-i v polodivokém prostředí, které co nejvíce napodobuje divoké podmínky růstu reishi. Krátký dokument o pohoří WUI – délka 2.minuty

Duanwood reishi

Duanwood reishi (šlechtěná) je světovým standardem pro prvotřídní reishi. Má stabilní kvalitu, je přírodní, čistá a účinná. Díky prvotřídnímu dřevu (špalkům), na kterých se pěstuje, má možná silný účinek na imunitu, kardiovaskulární a nervový systém a na játra. Je nesmírně spolehlivá. Superionherbs™ používá jen Duanwood reishi, které byly vypěstovány v úchvatném pohoří Wu-i v odlehlém lese zalévané jen horskou vodou. Tato Duanwood reishi je vysoce standardizovaná a její kvalita nekolísá. Superionherbs™ tyto houby zpracovává, když je jejich účinnost na vrcholu. Vysoce koncentrovaný dvojitý výtažek se vyrábí v továrně světové úrovně za použití nejmodernější technologie pro zajištění optimálního profilu složek. Duanwood Reishi je prvotřídní tonikum pro čchi, které podporuje imunologické funkce a podporuje játra, mozek a jiné orgánové soustavy. (1)

Pěstování Duanwood reishi

Reishi upřednostňuje vlhké a teplé prostředí. Pole s reishi je pokryto řadami a řadami stanů, které teplo a vlhko udržují. Duanwood reishi je druh reishi, který se pěstuje na dřevěných špalcích. Stromy se v lese udržitelně vytěží a nařežou na špalky. Superionherbs ™ Duanwood reishi se pěstuje na stromě známém jako Cyclobalanopsis glauca. Dřevo tohoto stromu je velice tvrdé. Běžně se používá k výrobě rukojetí k nářadí. Je to přirozená, upřednostňovaná potrava reishi v pohoří Wu-i. Všechna polena musí mít průměr alespoň 15 cm. Jen toto „Duanwood“ („dřevěné špalky“) se naočkuje sporami reishi. Reishi se špalkem živí a ve vhodnou dobu vyraší plodnice (houba), které pak uzrají do dospělé houby reishi. Sklízí se na vrcholu jejího životního cyklu, což zajistí maximální biologickou účinnost. Nelepší doba pro sklizeň Duanwood reishi je hned po vypuštění spor. Každé dva roky se pole s reishi přestěhuje do jiné části hor, aby půda měla příležitost se obnovit. Pověst reishi je za poslední tři tisíce let založená jen na plodnici. Superionherbs ™ Duanwood reishi se pěstuje v panenském pohoří Wu-i v polodivokém prostředí, které nejvíce napodobuje divoké podmínky růstu reishi. To zajistí podobnost chemického profilu.

Pěstování Duanwood Red Reishi ve fóliovníku
Duanwood Red Reishi. Ganoderma vynikající kvality pěstovaná na dlouhých dřevěných polenech.

Charakter a kvalita reishi se tříbí těžkostmi při růstu

Většina reishi prodávaného na trhu se pěstuje na pilinách nebo rýžových slupkách a ne na přírodním lesním dřevě. Většina reishi na trhu vlastně nejsou ani plodnice – je to jen podhoubí, což je houba bez plodnice vyrostlá na pilinách. Jde o podřadný výrobek. Podhoubí reishi neobsahuje triterpeny, jednu z nejdůležitějších aktivních složek reishi. Triterpeny se vytváří jen až reishi vytvoří plodnici. Skleníkové reishi a podhoubí reishi se pěstují v naprosto uměle vytvořeném prostředí. Při vývoji nezakusí žádné těžkosti, a proto je těžko říct, zda disponují kvalitami, díky kterým je reishi proslulé. Produkty vyrobené z podhoubí nevyhnutelně obsahují nějaké „kultivační médium“, ve kterém podhoubí roste. To není ideální, jelikož toto médium není určeno pro lidskou konzumaci. Podhoubí nemůže být skutečně bio, protože je „kultivované“. Když je fermentované, potřebuje k růstu hodně výživy. Proto když lidé jedí podhoubí, konzumují zároveň všechny ty „živiny“, které jsou k podhoubí přidané, jako kukuřici, škrob, dihydrogenfosforečnan draselný, cukr atd. Když se rozhodujete, jaký druh reishi koupit, pamatujte na tuto prostou skutečnost: podhoubí reishi vyroste za 2-3 dny ve fermentační nádobě, zatímco plodnici skutečné houby Duanwood reishi to trvá téměř rok, než přirozeně dozraje v horách. 2-3 dny oproti 365 dnům! Výtažek z Duanwood reishi neobsahuje žádné vedlejší produkty „kultivačního média“, protože nemá žádné kultivační médium. Při extrakci se používá jen plodnice a žádné uměle pěstované podhoubí – jen naočkované přírodní špalky Duanwood usazené v lesní půdě. Superionherbs ™ nepoužívá podhoubí skleníkových reishi v žádném ze svých výrobků. Všechny výrobky Superionherbs ™, které obsahují šlechtěné reishi, používají jako potravu pro reishi Duanwood – špalky získané z lesa.

Vlastnosti produktů extraktů hub Superionherbs™

ikona houby pěstované na kmenu.

Houby jsou pěstované na dřevěných kmenech. Kvalita takových hub odpovídá houbám divoce rostoucím resp. je převyšuje, protože díky kontrole faktorů ovlivňujích růst lze docílit optimálního obsahu účinných látek. V případě Ganodermy se jedná o Duanwood Red Reishi.

Ikona dvojité extrakce.

Dvojitá extrakce zajišťuje vysoký obsah účinných látek. Procentuelní podíl polysacharidů a triterpenů je zásadní účinnost produktu. Díky tomu, že je výchozí surovina pěstovaná organicky a vysoké jakosti, lze dvojitou extrakcí docílit výsledný produkt mimořádné kvality.

ikona optimálního složení.

Kvalitní houby jsou pěstované na dřevěných kmenech a špičková technologie dvojité extrakce zajišťují, že extrakt má optimální – vyvážené složení všech důležitých látek – polysacharidů, tritrepenů, betaglukanů, ganoderických kyselin a dalších živin.

Zdroj 1) Sissi Wachtel-Galor, John Yuen, John A. Buswell, and Iris F. F. Benzie. Herbal Medicine: Biomolecular and Clinical Aspects. 2nd edition. Chapter 9 Ganoderma lucidum (Lingzhi or Reishi) A Medicinal Mushroom. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK92757/

Ohodnoťte článek

Redakce webu Superionherbs.cz: zobrazit autory.

1 komentář v “Kvalita a charakter Duanwood Red Reishi

  1. MUDr.Pavel Kuneš píše:

    Houbu Reishi fy SUPERIONHERBS užívám pravidelně více než půl roku. Je obtížné posuzovat ostatní proklamované účinky, neboť splývají s normální fyziologií zdravého člověka. Já nicméně věřím tomu, co o nich píšete. Z vlastní prožité zkušenosti mohu uvést následující: s touto houbou lépe usínám a co je ještě důležitější, pokud se probudím uprostřed noci, třeba i jen hodinu před budíkem, spolknu další kapsli a spím kvalitně dál. Budík mě pak naštve obecně, ale nepřeruší příliš brutálně probíhající spánek, vstávám i teď v zimě osvěžen. Doporučuji tedy všem, kdo pracují na směny a po spíše kratší než delší době mají totálně rozházené biorytmy. Určitě lepší než Stilnox a pravděpodobně i než melatonin, pokud tedy není podáván opravdu zkušeným odborníkem. Což většinou není.
    Dělejte, jak myslíte, já zůstávám u Reishi.
    MUDr. Pavel Kuneš

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *