Jak pociťovat blahodárné účinky hub

Jak pociťovat účinky hub

Medicinalni-houby

Jak procítit houby

Většina článků o med. houbách se zaměřuje na vědecké výzkumy a proč jsou tyto houby tak vhodné pro zdraví a dlouhověkost. To je sice důležité pro pochopení mechanizmů působení, ale nevysvětluje to jemné nuance, které z každé této houby dělá tak exotickou a zajímavou osobnost. V tomto článku bych se s vámi rád podělil o to jak vnímám působení každé houby. Jedna z věcí, které dělá herbologii tak zajímavou je to, že když užíváte různé byliny, můžete cítit, jak dochází k jemným změnám ve vědomí. Pro ty kteří jsou v užívání med. hub nováčky, bych rád nabídnul tyto mé vlastní „pocitové výzkumy“, které jsou často překryty množstvím fakt se zdokumentovaných výzkumů. Jednoduše řečeno, rád bych vám popsal, jaké pocity může zakoušet uživatel u různých extraktů z hub. Jedná se o moje vlastní zkušenosti a pocity, které se ovšem shodují se zkušeností dalších uživatelů. Houby a rostliny na každého působí trochu jinak a každý člověk má i jinou citlivost.

Duanwood Red Reishi

Po užití zcela zřejmá úleva a uvolnění. Velmi příjemný pocit klidného spočívání. Pokud jsem ve stresu nebo emočně rozladěný, je cítit zklidňující účinek. Je to jako kdybyste měli nějaký ochranný plášť na nervovém systému – vnímáte stres nebo nervozitu, ale jakoby na vás nepůsobila. Vyvstává určitý druh meditativního uvědomění a prohlubující se pocit klidu. Velmi uzemňující pocit. Vhodné např. pro meditaci, jógu, čikung. Mohou to využít například lidé, kteří musí veřejně vystoupit a trpí trémou mluvit před větším publikem. Duanwood Reishi pomáhá pokud se týká nespavosti. Po týdenním užívání je zde již cítit efekt na spánek a při tom energie přes den se zvětšuje. Duanwood Reishi zlepšuje náladu, zklidňuje při stresu a zároveň prohlubuje intuici a rozšiřuje vědomí. Člověk má při užívání Duanwood Reishi nejen pocit lepší schopnosti přemýšlet, ale i se cítí více propojený se svým vyšším já, je schopný se správněji rozhodovat a nachází se během dne častěji v tzv. flow stavu.

reishi-mushroom

Sibiřská čaga

Něco mezi Duanwood Reishi a Cordycepsem – čaga působí jeko jemný „nakopávač“, nebo doplňovač okamžité energie a zároveň působí jako adaptogen proti stresu. Popsal bych to asi jako jemnou, mírnou a zklidňující energii. Velmi mírná, ale při vyšších dávkách stimulující. Jedním z aspektů sibiřské čagy je okamžitý pocit čisté hlavy. Myšlenky plynou uspořádaně a je zde pocit rozšířeného vědomí. Dalo by se to popsat jako kdyby se kolem mozku rozplynula mlha. Zlepšuje náladu výšením kognitivní energie a zklidňuje tělo. Zvyšuje pocit energetizace těla díky svým silným antioxidačním vlastnostem a díky schopnosti ochraňovat před jedovatými látkami a volnými radikály.

sibirska-caga
Cordyceps

Jako kdybyste měli na zádech batoh s palivem pro raketu. Mírně euforizující, jasná a soustředěná energie. Zvýšená mentální energie, schopnost se soustředit a získávat informace. Dokonce si dovolím říci, že Cordyceps zvyšuje schopnost motivace. V nabídce Superionherbs, je to houba, která nejrychleji energetizuje celý organizmus, citliví jedinci můžou pociťovat osvobození od stresu a schopnost Cordycepsu vyživovat tělo na všech úrovních. Cordyceps je vhodné užívat pokud máte nabitý den nebo potřebujete více energie, protože vás čekají náročné úkoly jak fyzické, tak mentální.

Cordyceps, Superionherbs, housenice čínská

Abych to shrnul – je naprosto možné a zajímavé užívat dvě nebo všechny tři tyto rostliny dohromady, obzvláště když si vyzkoušíte, a poznáte jaký účinek mají na váš organizmus – každá jednotlivě. Můžete tak vyladit fungování vašeho těla i mysli na vysokou a zároveň harmonickou úroveň. Bylo mi potěšením se s vámi podělit o moje vlastní zkušenosti a snad jsem vám dal alespoň trochu náhled na jemné rozdíly v působení těchto velmi mocných přírodních látek.

autor: Pavel Štěpka

28 komentářů v “Jak pociťovat blahodárné účinky hub

 1. bkud píše:

  Velmi dobré zkušenosti mám s Ashwagandha, dodává energii, podporuje spánek došlo ke zlepšení krevních testů. Objednávám další balení.

 2. Anna Hudcová píše:

  Užíváním Čagy se mi rychle upravovaly márkry . Před 11 lety jsem měla operaci prsu a od té doby 7 let jsem ji užívala. Už ponecelém roce se rakovinové márkry dostaly do normy a jsou v pořádku ii když už čagu neužívám. Už řadu let užívam reiši jenomnevím která je za pravá. Chystám se užívat cordyceps.

 3. Maria S. píše:

  Děkuji za za zasílané informace. Užívala jsem čagu a u mě měla velmi dobrý efekt na vyléčení kvasinkových kožních infekcí. V současné době užívám Ashwagandu, která působí dobře na celkové zklidnění a dobrý spánek. Ale to asi není houba, ale rostlina. Mám v plánu vyzkoušet Ganodermu. Beru vždy jen 1 cps denně, abych vyzkoušela efekt daného přípravku.

 4. Petr Halada píše:

  Díky za Vaše zkušenosti. Co byste řekl k Outkovce pestré (Coriolus)? Petr Halada (halada.petr@post.cz)

 5. Jan Růžička píše:

  Děkuji moc za tento příspěvek, moje zkušenost je zatím jen z Čagou tato houba mě pomohla od zánětu žaludku a střev, k užívání jsem bral čaj.

 6. Věra Schmidová píše:

  Vaše informace jsou velice přínosné. Děkuji, že na nás neustále myslíte a informujete nás. Vaše houby jsou skvělé a fungují. Kupuji od Vás opakovaně a i díky Vašim užitečným článkům v tom budu pokračovat.
  DĚKUJI

 7. Mikstajová píše:

  Vážený p. riaditel,
  obdržala som od vás len pred 2 dnami zásielku, ale som prekvapená ako sa staráte o Vašich klientov, píšte denne, radíte, posielate, je to neuveritelné, s týmto som sa ešte nikdy nestretla.
  Som rada, že som vás uplne náhodou pri četovaní objavila a budem si len od vás objednávat produkty, lebo im verím a budem sa snažitr sírit dalej dobre meno Vašej firmy. Ešte raz dakujem.

 8. Marie píše:

  Děkuji za zaslání informací o působení Čagy na organismus. Užívám Čagu a Cordiceps jen několik dnů. S Cordycepsem mám výborné zkušenosti již s předešlého užívání. Děkuji Majka

 9. polacek.milan píše:

  já p. Štěpko jsem vybral dobírku ve čtvrtek 22.8. a hned jsem si vzal ganodermu a kordyceps. jelikož jsem měl i spor, tak jsem si jej vzal odpoledne. A hned jsem pocítil,jak mi odcházejí hleny. Bylo to skvělé. Jen samozřejmě to je ještě slabé. dnes to je třetí den. tak to není samozřejmě velká síla. Ale je to již znát. Velmi děkuji za vaší péči. člověk si může srovnávat všechny podrobnosti a podle toho se rozhodovat. Děkuji a přeji hezký den.

 10. Honza píše:

  Děkuji za váš přístup. Reischi používám již pět let. Rakovina prostaty,nemohu říci zdali mi pomohla tato houba či další co jsem používal. V každém případě budu brát houby od vás,jelikož velmi podrobně a fundovaně jste pro mne vše vysvětlil. Dekuji

 11. StanaFana píše:

  dnes po probdělý noci jsem se dostala na tyhle stránky nějakým Vyšším vedením a celý den na nich ujíždím. teď volím, kterou houbičku zvolit a protože už jsem měla Cordyceps, ale od jiný firmy, zdá se, že já zpátečnice ji zkusím vzít tady z těch oblíbených stránek. anebo Re na nespavost. já musím ještě dumat. snad to nebude dumání na celou noc. Všem pěkný zítřek a mnoho úsměvů nezávislých na ničem, úsměvů “jen tak”
  😉

 12. Jaroslav.Mann píše:

  Především, bych chtěl Vám poděkovat za informace, které od Vás dostávám ohledně Reishi. Jsem na začátku užívání, takže se nemůžu celkově vyjádřit k účinkům houby. Ale pociťuji změny k lepšímu se spánkem. Dále v hlavě jako by se mozek vyčistil a rozplynula se zvláštní mlha, která tlumila myšlení. Pociťuji též zvýšení energie na denní činnost. Ještě jednou děkuji. J.M.

 13. Eva Pešková píše:

  I já děkuji za veškeré informace. Užívám cordyceps, dodává mi energii a věřm, že mi pomůže i chodit. Mám 25 let RS a asi i díky slepé močové cestě na mne klasické léky neúčinkují či mi spíše ubližují.

 14. Jaroslava Kučerová píše:

  Děkuji za ucelený přehled o ch houbách. Sama jsem užívala Cordyceps pro infekci plicních Chlamydií s preparáty MUDr.Jonáše. Lékaři mě léčili 3 roky chemickými ATB-bez efektu. Za cca 4 dny jsem byla uzdravená, včetně dalších zdravotních problémů. Cordyceps se užívá bez probiotik a prebiotik!

 15. Zora Daňková píše:

  Děkuji za veškeré informace.Už jsem něco věděla od kamarádky.Zamilovaly jsme se s dcerou do CORDYCEPSU.Můj malý vnouček ho bral už asi od 3 měsíce místo léků a asi víc jak rok.Je užasný.Teď ho bereme v rodině skoro všichni.Doporučuji.
  Zora

 16. Jana píše:

  Když jsem před 6 lety začala na doporučení paní doktorky z Mojí Ambulance začala užívat Reishi /nádor v prsu vel. 4 cm/, nevěřila jsem jak mi pomůže !!! Zklidnila jsem se, začala dobře spát a nádor se opouzdřil a zmenšoval a když došlo na operaci po 4 měs. – nenašli nic. Jsem ještě na hormonální léčbě…Markry OK. Preventivně jsem absolovovala 25 ozáření. Vřele všem doporučuji a držím všechny palce.

 17. 3rosaci píše:

  Moc děkuji za informace. S účinky hub mám rovněž předešlé zkušenosti a naprosto s Vámi souhlasím. Rovněž děkuji za předešlé emaily…vážím si Vaší ochoty..s pozdravem a mnoho úspěchů Vám ze srdce přeji Petra Navrátilová

 18. Pavel Fric píše:

  Užíváme se ženou Gandermu Lucidum asi půl roku.Zlepšení krevního obrazu,snížení krevního cukru o polovinu .
  To bych považoval za největší plus co nám zatím užívání přineslo.

 19. P.O.Novotný píše:

  Moc se mi líbí + začínám uvažovat o možnostech, jak účinky zařadit do výzkumu (v současné době začínáme měřit účinky suplementace prekurzoru NO.
  Oldřich Novotný

 20. Kateřina Permanová píše:

  Reishi mi prakticky ihned zkvalitnila a prodloužila spánek. Myslím, že se mi snižuje překyselení organizmu, pomalu,ale jistě.

 21. Alena Měhýžová píše:

  Dobrý den,omlouvám se že jsem vám nic nenapsala o účinku houby Čagy,tak jak zde popisujete první rychlý pocit úlevy,řekla bych,že to jde spíš postupně s užíváním,co se týče mé psychiky,dá se říct,že ke změnám dochází,například,když mě čeká událost ,kde se většinou podepisuje,nepociťuji třes těla ani ruky,což bylo pro mne nepříjemné,jak se den DÉ blížil,byla jsem neklidná,je pravda,že nyní jdu např. na úřad bez obavy,ale to je můj pocit,jinak nevím o čem bych napsala,co se týče krevních testů,tak ty z poslední doby nemám.Asi vás nepotěším co jsem napsala,ale nebudu si vymýšlet něco co není pravda.

 22. Zdeńka Mučicová píše:

  Zaujal mě popis všech tří hub,ale postrádám jejich množství na první nákup cena při zakoupení . Jak je velké balení a zda se mohou užívat všechny tři v jednom dni.Za odpověd děkuji a dál zvážím. Zdraví Z.Mučicová

 23. Krejčí píše:

  Jsem hlavně spokojen se spoluprací s Vámi a vždy mně odpovíte na dotaz fundovaně. Děkuji a přeji úspěšný rok 2015. Krejčí

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *