4 způsoby jak posílit prvek dřeva 5/5 (2)

andělský dub

Prvek dřeva je o růstu, vnějších změnách, expanzi a znovuzrození

Energie dřeva je nejsilnější na jaře Změna sama o sobě je bolestivá. Uzdravování je také bolestivé. A zůstat stejný, stagnovat, je také bolestivé. Často se tak může stát, že jsme příliš ztotožnění s naší bolestí. Například si říkáme: „Mám špatné trávení“, „Pořád mně bolí za krkem“ a nebo „ Jsem jeden z těch, co trpí depresí“. Bolest je něco co dává mnoha lidem určitou identitu, a i když je nepříjemná a isolující, stává se součástí jich samých. A nechat odejít něco, z čeho jsme si vytvořili svojí součást, není nikdy snadné. I když je to zcela zásadní pro růst a uzdravení. Jarní období je ideální dobou najít tyto překážky a najít způsoby nebo cesty, jak je překonat. Je to snazší než jindy právě díky energiím nového života a růstu – jangové jarní energii. Chtěl bych vám nabídnout 4 možnosti užitečné k oslavě prvku dřeva a k posílení ducha a trvalého růstu.

1. Kupte si jízdenku a jeďte na výlet

Rozhodněte se udělat něco, co vám přinese určité nepohodlí a uskutečněte to. A dělejte to pravidelně. To vás dostane mimo úroveň 99 % procent běžných lidí. Může to být třeba nějaká cesta, kterou podniknete na vlastní pěst, nebo si zaplaťte lekce bojového umění, zkuste jednou týdně nahrát své krátké video na Youtube apod. Rozhodněte se k něčemu, a udělejte to bez ohledu na to, jak se cítíte. Nejtěžší část procesu učení je dostat se dovnitř třídy. Jakmile tam jste, proces nabere dynamiku a transformace je nevyhnutelná. Je to velmi podobné přísloví „Konáním získáte sílu“.

take-a-ride

2. Poznejte, pokud vás zasahuje energie někoho jiného

Ve staré Číně se tomu říkalo gui nebo energie demonů. V krátkosti lze gui popsat jako nějakou energii, která se „přilepila“ na určitou část člověka. Existují akupunkturní postupy zaměřené na terapii gui, ale jsou i jiné metody jak se těchto energií zbavit. Studená sprcha, ruce opláchnout studenou vodou, okouřit tělo šalvějí nebo palo santem, vizualizační cvičení, kdy si představujeme přetnutí energetických proudů od lidí, kteří na nás mají vliv, a nebo výměna oděvu. To vše jsou možnosti, jak se zbavit energetických vlivů. Pokud pracujete jako masér, reiki terapeut, akupunkturista, zdravotní poradce, a nebo prostě máte nepříjemnou zkušenost ve vztahu k nějakému konkrétnímu člověku, která se vás „drží“, tak potom tyto metody jsou užitečné, abyste se zbavili vlivu vnějších energií a napojili se zpět na vlastní základ. Pokud máte nezvyklé myšlenky, které neodpovídají vašemu běžnému charakteru, je velmi pravděpodobné, že došlo k určitému přenosu energie. Zkuste jednu nebo více těchto očistných metod, a pozorujte, jak se cítíte, jestli je pro váš snazší nechat odejít negativní vlivy.

propojeni

3. Staňte se pozorovatelem

Pozorovatel neztrácí čas odsuzováním. Pozorovatel sleduje stavy mysli, jak se objevují a zanikají. Svět nedokáže pozorovatelem otřást. A pokud k tomu dojde, tak se zastaví, a se zájmem se snaží přijít na to, proč k tomu došlo. „Proč mně tohle způsobilo tak nepříjemný pocit? Proč se cítím otřesený nebo zaskočený? Co se to děje?“ Nepříjemné situace jsou nejlepším katalyzátorem uzdravení. Neměly by sloužit k obviňování (ani sebe ani ostatních), ale k tomu abychom převzali odpovědnost a pohnuli se kupředu.

watcher

4. Šetřete svoji energii, méně mluvte a více pozorujte

Čím méně mluvíte a praktikujete i v emocích střední cestu, tím rychleji se mysl dostává do stavu klidu. Jsme vedeni k tomu, abychom věřili že být stimulovaní, vzrušení nebo dramatičtí je nejlepší způsob jak udělat dojem na svět a ostatní lidi. Často se to zaměňuje s charismatem. Na neurologické úrovni to ovšem způsobuje, že mozek pracuje spíše reaktivně než introspektivně. To je první velký únik energie. Tento způsob tlačí totiž energii jang k povrchu. Pokud je jang pořád u povrchu, tak jin, který jang ukotvuje začne být v nedostatku a dostavuje se tak vyčerpání žláz s vnitřní sekrecí, přepracovanost, podrážděnost, noční pocení, návaly horka, výbuchy hněvu, emoční nestabilita. Jak postupujeme na duchovní cestě, tak se nám stává méně a méně, že bychom byli emociálně vyčerpaní. Změna myšlení šetří vaši energii KI! Jak se říká v Tao Te Tingu: „Ten kdo má poznání nemluví. Ti co mluví poznání nemají.“ S tím jak méně mluvíme se přirozeně zlepšuje stav mysli, dochází ke zklidnění, dokážeme lépe snášet nepohodlí a naše jednání vychází z mnohem větší hloubky. Čím méně reaktivní jsme, tím méně s námi mává vnější svět. To nám umožňuje růst mnohem rychleji a konsistentněji než většině jedinců, kteří nepraktikují umění ochrany KI, klidu a meditativní existence.

Ohodnoťte článek

Redakce webu Superionherbs.cz: zobrazit autory.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *