Úzkosti – emoce jako strach, obava, zlá předtucha

Úzkostné stavy zažil někdy každý z nás. Úzkosti jsou nepříjemné pocity nebezpečí a strachu, kdy člověka třeba polívá studený pot a zvyšuje se mu tep. Někdy však začnou ovládat člověka větší intenzitou, pak je třeba zasáhnout. Úzkosti se častěji týkají žen. Obavy a úzkosti jsou negativní pocity, které člověk prožívá. Určitá forma strachu může člověka dokonce motivovat. Jestliže je ale strachu příliš a často se vrací, pak spíše člověka brzdí v některých činnostech a aktivitách. Důležité je zjistit, co nám brání normálně fungovat, a postavit se těmto okolnostem. Těžší formy jako je třeba nadměrný – panický strach například z censoredch nebo vážných nemocí, z velkého množství lidí a podobně, kdy se bráníte určitým činnostem, už nedovolují běžný život.

úzkosti Příznaky

Po nepříjemném zážitku, který na nás zapůsobí po psychické i fyzické stránce, si situaci pamatujeme a vybavujeme si ji vždy, když nás potká. Už je doplněna tělesnými příznaky jako obtížné dýchání, zrychlený tep, pocení, nepříjemné pocity na hrudi, třes, slabost v končetinách, břišní nevolnost nebo třeba návaly horka (chladu).

Terapie

Když úzkosti trvají delší dobu, případně se vracejí, může se jednat o úzkostnou poruchu. Takové stavy je třeba řešit. Mohly by totiž přerůst do nebezpečných psychických poruch, při kterých se berou léky, které ale neřeší příčinu. Důležité je stanovit problém, kdo nebo co negativní myšlenky vyvolává. Nejlépe pomůže odborný terapeut. Úzkosti jsou velmi rozšířené, a proto není třeba se stydět. Při psychoterapii se především využívá kongnitivně behaviorální terapie a dynamická terapie a psychoanalýza.

Prevence

Překonávat úzkosti je možné řadou způsobů. Může se jednat třeba o humor nebo zpěv. Další možností je soustředění se na dýchání. Když si na správné dýchání zvyknete, budete ho provádět automaticky, když se úzkost objeví. Zajímavou eventualitou je také přesunutí pozornosti na něco jiného. Fungují také představy zklidňujících scén (třeba zvuk moře nebo zpěv ptáků). Dobře působí také blízkost člověka. Prospívá kontakt s druhou osobou a sdílení obav s blízkými. Zdroj http://www.uzkost.cz/ http://www.ordinace.cz/clanek/co-s-nami-uzkost-dela/

Produkty

Duanwood Red Reishi Extrakt Hericium – Lví hříva HE SHOU WU  

Další informace najdete v článcích

Anona ostnitá – Graviola Lesklokorka lesklá – houba reishi. Co říkají o reishi odborníci? 108 odkazů Korálovec ježatý – ozdravné účinky Hericium: houba, která zlepšuje paměť a náladu? 4 znaky skutečného zdraví 9 důvodů pro Reishi