Vitalita – životní energie

Pokud se řekne, že někomu chybí vitalita, znamená to, že nemá dostatek životní energie. Existuje řada příčin, proč je jí nedostatek.

Příčiny nedostatku energie

Může sem patřit špatný způsob stravování, nedostatečná duševní hygiena, nízký pitný režim, ale také třeba nedostatek železa. Protože červené krvinky, když nemají železo, nemohou správně dodávat kyslík do buněk a svalů lidského těla. Důsledkem je pak únava, slabost, podráždění.

vitalita


Nedostatečná duševní hygiena může spočívat také v přemíře nebo nedostatku spánku a ve velkém množství věcí, které si dáváte za úkol vyřídit. Za únavou mohou být ale také zdravotní problémy jako třeba porucha štítné žlázy. Únava ale také může přerůst v chronický únavový syndrom. Na získání vitality je tedy třeba si najít dostatek času a navrátit stav k normálu, pokud ucítíme, že nám ubývají síly. Jestliže pociťujete kromě chybějící energie další zdravotní komplikace, je zapotřebí nechat si zkontrolovat zdravotní stav. Je důležité myslet na to, že i malá dlouhodobá únava může v důsledku vyvolat zdravotní potíže, takže se vyplatí pečovat o sebe a vlastní zdraví.

Prevence

Pokud si chcete udržet dostatečnou životní vitalitu, je vhodné správně pečovat o organismus. Celý život by měl mít určitý řád, především ta část, která se týká stravování. Nezbytná je kvalitní a pestrá strava bohatá na vitamíny a minerály, dostatečný pitný režim.

Doporučuje se nevynechávat snídaně – ať už je slaná (smažená vajíčka a celozrnné pečivo) nebo sladká třeba ovesné vločky s ovocem a jogurtem. Důležité je stravovat se především ze základních (průmyslově neupravených potravin), snížit množství konzumovaných cukrů, které zatěžují organismus a dopřát si celozrnné potraviny, případně bílkoviny.

Velký význam má také dodržování duševní hygieny, kam kromě omezení stresu patří také dostatek spánku a relaxace. Je zapotřebí se naučit zvládat vlastní život a být asertivní. Je důležité umět říci ne.

Vitalitu je také možné podpořit pomocí výživových doplňků, osvědčily se speciálně blahodárné houby i další přírodní produkty Superionherbs.

Zdroj
https://cs.wikipedia.org/wiki/%C3%9Anava
https://www.stefajir.cz/?q=unava

Produkty

Ašvaganda
Duanwood Red Reishi Extrakt
Duanwood Red Reishi Spor
Cordyceps Extrakt
BETAGLUKAN MaxCellTM
HE SHOU WU

Poradit se před nákupem Průvodce výběrem

Další informace najdete v článcích

Homeostáza a adaptogeny
7 způsobů jak snížit hladinu kortizolu
Pružnost – základní princip šťastného života