Zobrazuji všechny 3 výsledky

Produkty pro vyšší odolnost organismu (tonika)

Tonika jsou léčiva – látky nebo rostlinné drogy, které působí regeneračně, výživně a posilují celý organismus. Pomáhají organismu udržet stabilní vnitřní prostředí. Působí protizánětlivě, antioxidačně, antialergicky, snižují množství lipidů v krvi, snížení krevního tlaku, udržují stabilní hladinu krevního cukru, mají vliv proti kornatění tepen a detoxikační účinky.

Tonika dělíme do tří základních skupin. Mírná až silná tonika (např. oměj, cinobr a štír) pro léčbu vážných zdravotních stavů. Dále slabá tonika pro udržení zdravotní kondice (např. kustovnice čínská, slzovka, kozinec, ženšen, guarana, eleuterokok ostnitý, klanopraška čínská).

Potraviny s toniky pro celkové posílení organismu a preventivní účinky (fazole mungo, vlašské ořechy, řeřicha, tofu, mořská okurka, chryzantémový čaj).
Jako tonikum se užívá i celá řada dalších látek, k nejznámějším patří ženšen, guarana, eleuterokok ostnitý, klanopraška čínská, parcha saflorová, rozchodnice růžová. Mnohé tonizující látky se považují za tzv. adaptogeny, látky zvyšující odolnost proti zátěži a stresu.

Zajistěte stabilní prostředí uvnitř svého těla!

TCM speciální receptury

HE SHOU WU – Power Balancer

790 
590 
930