Zobrazuji 1 výsledek

Produkty pro účinný boj s mykózami

Mykózy neboli plísňová onemocnění jsou houbová onemocnění, vyvolaná organismy, které se svými vlastnosti blíží rostlinám a bakteriím. Mají buněčnou stěnu, která je tvořena chitinem a mohou žít jako jednotlivé buňky nebo v koloniích, jsou v podstatě všudypřítomné. Tato onemocnění bývají velmi úporná a nakažlivá.

Zárodky hub přežijí v našich příbytcích i přes rok a odolávají všem běžným domácím dezinfekčním prostředkům. Vše začíná průnikem podhoubí plísně nebo kvasinky do rohovinové vrstvy tkáně nebo sliznice hostitele.

Plísně milují vlhko a teplo, a proto se tak často vyskytují mezi prsty, v tříslech, rozkroku, podpaždí, koutcích úst, kožních záhybech a intimních místech. Naopak nesnáší sucho, průvan a změnu pH. Z lékařského hlediska dělíme plísně na dermatofyty, kvasinky a houby tvořící mycelia.

Nejčastějším vyvolavatelem kožních onemocnění jsou dermatofyta (např. rody Microsporum, Trychophyton), která se živí rohovějícími kožními buňkami (keratinocyty), a proto napadají kůži, nehty a vlasy. Mykózy, se projevují nejčastěji velmi obtěžujícím svěděním, zčervenáním, olupováním nebo popraskáním kůže.

Braňte se proti různým projevům bakterií a jiných organismů a vyhněte se onemocněním

Peruánská tradiční medicína

Graviola, čistý extrakt z listů

690