Zobrazuji všechny 2 výsledky

Chronická únava může mít celou řadu příčin

Měli bychom se tedy zaměřit na možné mechanismy, které ji spouští, abychom lépe odhalili její původ. Při chronické únavě je pociťována výrazná slabost a ztráta síly, konstantní únava, nedostatek motivace a poruchy koncentrace. Osoba trpící chronickou únavou s velkým úsilím začíná a končí svou práci.

Jejími dalšími příznaky mohou být mdloby nebo ztráta vědomí, bušení srdce a časté závratě. Chronickou únavu může zapříčinit vážná nemoc a léčebné procedury (rakovina, chemoterapie, radioterapie, lupus, revmatické choroby atd.).

metabolické a hormonální poruchy (např. anemie, diabetes, jaterní dysfunkce atd.), infekční nemoci (např. virová hepatitida, tuberkulóza, chřipka, malárie atd.), psychické problémy (deprese, úzkosti, drogová, nebo alkoholová závislost, poruchy příjmu potravy, ale také smutek a lítost).

Také může být projevem nežádoucích účinků léků (např. u antidepresiv, sedativ, antihistaminik, kortikosteroidů atd.). Objevuje se i při problémech se spánkem (nespavost, narkolepsie, při práci na noční směny, v těhotenství atd.)

Není skladem

Peruánská tradiční medicína

Graviola, čistý extrakt z listů

690 
440