Zobrazuji všechny 2 výsledky

Ganoderma lucidum se česky nazývá lesklokorka lesklá

japonsky reishi nebo mannentake a čínsky lingzhi. Je to široce známá a uznávaná houba, honosí se také názvem Lék věčného života. Má 3 – 10 cm široké a tuhé klobouky. Na povrchu živě červenohnědé, lesklé, nerovné, s dužinou bělookrovou, naspodu s drobnými bělavými, pak nahnědlými póry.

Výtrusy jsou hnědé a houba je nejedlá. Je však unikátem, který je jakýmsi přirozeným přírodním recirkulačním organismem, tedy vyrábí si vlastní výživné látky. Reishi (Ganoderma) působí na zlepšení funkcí klíčových orgánů lidského těla: srdce, plic, jater, sleziny a ledvin.

Vědci analyzovali obsahové látky a zjistili, že obsahuje všechny esenciální aminokyseliny, z minerálů má výrazný obsah železa a selenu a dále obsahuje také výrazně některé vitamíny ze skupiny B. Obsahuje také velké množství různých druhů polysacharidů, což má vliv na její schopnosti podpořit imunitu (některé z nich jsou působením podobné beta glukanům).

U některých z nich vědci zkoumají protinádorové působení. Dále obsahuje velké množství antioxidantů, polysacharidy, triterpeny, vlákninu, organické germanium, enzymy, adenosiny.