Vrásky – projevy stárnutí

Vrásky jsou drobné záhyby, které vznikají na kůži v důsledku stahování pokožky. K tomu dochází vlivem stárnutí. Každý člověk stárne jinak rychle, a to na základě určitých faktorů.

Vlivy působící na tvorbu vrásek

Mezi tyto faktory počítáme to, co nás ovlivňuje zvenčí – tedy třeba vliv životního prostředí, ale také vnitřní faktory. V tomto případě působí nejen genetické předpoklady, ale také životní styl. Jestliže se pořádně nestravujeme, nečerpáme cenné látky, nedostáváme do těla jeho výživu.

vrásky

Z důležitých látek jsou v tomto ohledu významné antioxidanty, které bojují proti volným radikálům a chrání tak organismus před oxidačním stresem. Pro omezení vlivů stárnutí je důležité snížení stresu, dostatek spánku, stárnutí pokožky ovlivňuje také konzumace alkoholu. Z vnějších vlivů můžeme zmínit UV záření, které významnou měrou působí na stav pokožky. Jestliže často vyhledáváte slunění, dochází k aktivaci enzymů v pokožce. Tak se poškozuje struktura kolagenu a tím pádem i obnova pokožky. Mezi dalšífaktory patří nedostatek spánku, stres nebo přílišná konzumace alkoholu.

Odstranění vrásek

Je dobré, když člověk přijímá takové tělo, jaké má a samozřejmě o něj pečuje odpovídajícím způsobem. Může se ale stát, že množství vrásek bude chtít nějakým způsobem omezit. Je tu několik možností, jak se dají vrásky eliminovat. Jedná se například o různé krémy speciálně určené pro obnovu pleti. Ty většinou obsahují látky jako je třeba kyselina hyaluronová, retinol, peptidy nebo koenzym Q10. Mezi invazivní zásahy pak patří zákroky plastické chirurgie jako například facelifting. Používají se také dermatologická ošetření jako injekční výplně, které mají různě dlouhou účinnost. Některé působí několik měsíců, jiné třeba až několik let. Pleť se také dá omladit pomocí laserů.

Prevence tvorby vrásek

Aby si člověk udržel mladistvou pleť a organismus, měl by o sebe především důkladně pečovat. Kouzlo spočívá v pestré stravě, ve které nebudou chybět vitamíny a minerály. Obzvláště příznivě působí antioxidanty, třeba v podobě vitamínů A, C, E, dále má vliv beta-karoten, selen, zinek nebo kyselina alfa-lipoová a koenzym Q10. Na antioxidanty jsou bohaté například extrakty z hub. Zdroj https://cs.wikipedia.org/wiki/Vr%C3%A1skahttps://ona.idnes.cz/kosmeticka-poradna-aleny-kimlove-dqj-/poradna.aspx?p=KOSMETIKA&t=989

Produkty

Cordyceps Extrakt
Duanwood Red Reishi Spor
Čaga
S-acethyl-L-glutathion
NMN

Další informace najdete v článcích:

Telomery – proč se nedožíváme 125 let?
Tajemství buněčného dýchaní
Ožívá stará myšlenka: vyhladovět nádory k smrti