Zobrazuji všech 12 výsledků

Rakovina neboli nádorové onemocnění je různorodá skupina chorob

jejichž společným rysem je to, že některá populace vlastních buněk organismu se vymkne kontrole a začne relativně autonomně růst. Za normálních okolností jsou buňky schopny svou mutaci detekovat a opravit, anebo se případně alespoň seberozložit apoptózou.

Důležité je rozlišení nádorů na nezhoubné – benigní (z latinského benignus, přívětivý) – a zhoubné – maligní (z latinského malignus, což se překládá jako plodící zlo).

Maligní nádor se na rozdíl od benigního vyznačuje velmi agresivním růstem s ničením okolní tkáně, zakládáním dceřiných ložisek (metastáz) a nakonec celkovým vyčerpáním organismu vedoucím k smrti.

Rakovina je druhou nejčastější příčinou úmrtí (u dospělých hned po chorobách srdce a cév, u dětí hned po úrazech). V současnosti je známo, že každý třetí člověk během svého života onemocní nádorem.

Mezi 5. a 70. rokem života stoupá riziko nádorového onemocnění úměrně věku. Nádorová onemocnění jsou častější u mužů, což souvisí nejspíše s jejich horší obranyschopností a rizikovějším stylem života.

790 

TCM speciální receptury

C-MAX komplex

350 
930 
590 
930 
Není skladem

Peruánská tradiční medicína

Graviola, čistý extrakt z listů

690 
930