Oslabená imunita – imunodeficience

Oslabená imunita neumožňuje tělu fungovat tak, jak má a nemoci přicházejí jedna za druhou. Velmi často se týká tento stav dětí, protože u nich ještě není tento systém zcela rozvinut. U seniorů už zase dochází i opotřebování imunity. Ostatní věkové kategorie jsou zase ohroženy velkou fyzickou námahou, ale i psychickými faktory jako je stres, velké napětí nebo vyčerpanost.

Pokud je imunitní systém poškozen, hůře se člověk uzdravuje, snadno ho napadají infekce a případně mohou vznikat některé zhoubné choroby.

Oslabený imunitní systém (imunodeficience) může být vrozený nebo získaný. Většinu tvoří především získané poruchy imunitního systému, které mohou představovat vlastní onemocnění nebo vliv jiných nemocí (cukrovka, stres, …). Důsledkem mohou být také různé alergie a atopické choroby. Vrozené poruchy imunitního systému jsou vzácné a špatně léčitelné.

oslabená imunita Příčiny oslabení imunity

Na oslabení imunity se může podílet řada faktorů. Mezi ty základní patří nedostatek spánku a nedoléčené infekce. Imunita může být oslabena také přiterapii antibiotiky. I pobyt venku patří mezi důležitou součást zdravého života, proto by se neměl opomíjet.

Imunitě škodí, když dojde k narušení buněk kůže nebo sliznic. Ani nadměrná fyzická zátěž organizmu příliš neprospívá. Pokud člověk nekonzumuje dostatečně pestrou stravu obsahující výživné látky, ovlivní to negativně imunitu. Jsou totiž zapotřebí pro správnou funkci imunitního systému.

Prevence

Důležitý vliv má i prostředí, ve kterém se člověk pohybuje. Také v tomto případě hraje nezastupitelnou roli zdravý životní styl. Plnohodnotná pestrá strava bez průmyslově upravených potravin, se spoustou ovoce, zeleniny, dostatkem vlákniny a pitného režimu. Dále nesmí chybět dostatečný pohyb – pokud možno v přírodě, relaxace, spánek a absence stresu. Lidskému organizmu velmi prospívá otužování, které podpoří jeho lepší obranyschopnost. Důležité je, aby se člověk cítil v psychické pohodě.

Pokud se o vás „pokouší” nějaká nemoc, je důležité ji uzdravit, velmi často stačí i krátký klidový režim.

Když je oslabená imunita, můžete její fungování podpořit také některými přípravky nebo vakcínami, kdy je potřeba začít včas před předpokládaným nástupem zdravotních problémů. Zdroj http://www.stefajir.cz/?q=oslabena-imunitahttp://www.ordinace.cz/clanek/oslabenou-imunitu-posili-zivotni-styl-vic-nez-preparaty/

Poradit se před nákupem Průvodce výběrem