Nejinteligentnější rostlina na imunitu 4.83/5 (12)

medicinální houba Reishi roste na kmeni

Posilování imunity versus posilování inteligence imunitních buněk

Imunita je něco co s věkem oslabuje a je hodně ovlivněna patogeními traumaty, životním stylem, výživou a genetickou výbavou zděděnou po rodičích. Mnoho z nás trpí chronickými problémy, které mají kořeny v minulosti aniž bychom si toho byli vědomy. A i když existují opravdu úžasné rostliny, která dokáží posilovat imunitu jako je cibule, česnek. Nebo echinacea, tak tyto rostliny působí jako přírodní antibiotika a stimulují imunitní systém. Ale pokud jsou užívané ve velkém množství nebo příliš často. Tak to nevyhnutelně vede k přestimulování a autoimunní reakci, kdy organizmus začne útočit na vlastní buňky organizmu což vede k zánětu tkání.

Z výše popsaného důvodu je dobré pro posílení imunitního systému hledat rostliny, které působí na imunitu nikoliv antibiotickým mechanismem. Ale prostřednictvím zlepšení buněčné komunikace na úrovni dendritických buněk a makrofágů, což zvýší schopnost rozpoznávání a ničení patogenů. Nemůže tak dojít k přestimulování imunitního systému, ale pouze to učiní existující imunitní buňky inteligentnějšími. Šikovnějšími, něco jako kdyby prošli nějakým kurzem pro speciální bojové jednotky. Schopnosti těchto buněk jsou zcela zásadní při zásazích proti útočníkům z řad patogenů, vakcín a dokonce proti buňkám, které se vymknuli kontrole imunity. (1-5)

Duanwood Reishi – mechanizmus působení na imunitu

V tomto článku popíši několik mechanizmů, kterými Duanwood Reishi působí na imunitní systém. Duanwood Reishi má mnoho dalších prospěšných účinků, ale těm se budu věnovat až v dalších článcích. Je prokázáno, že polysacharidy v Reishi spouštějí a podporují růst kostní dřeně, což je místo kde se imunitní buňky vytvářejí a obnovují. Například během zimních měsíců, když je snížená produkce vitaminu D3 a fyzická aktivita je přirozeně snížená, snižuje se i hustota kostí a s oslabením kostí se snižuje i produkce buněk v kostní dřeni. To vysvětluje vyšší nemocnost v zimních měsících. (6, 13)

Podle mnoha klinických výzkumů zkoumajících poškození kostní dřeně při konvenční terapii, Duanwood Reishi dokázala zvýšit tvorbu jak červených tak bílých krvinek, posílit imunitu a podle statistik i prodloužit dobu života nemocných. (6) Jedním za takových příkladů je zdokumentovaný případ 47letého muže, který podstoupil operaci žaludku po potvrzené diagnóze difuzního velkobuněčného B-Lymfomu. Po operaci byla provedena standardní kontrola vyjmuté části žaludku a nebyly nalezeny žádné chorobné buňky. V místě původního onemocnění byla vrstva aktivovaných T lymfocytů což jsou buňky, která pokud jsou aktivované dokážou zničit chorobné buňky. Když se pacienta ptali na to co užíval při terapii, tak tvrdil, že ihned po prvním oznámení jeho diagnózy užíval po dobu 5 dní velmi vysoké dávky Reishi. (12)

duanwood red reishi-superionherbs

Duanwood Reishi nezvyšuje jen počet T lymfocytů

Ona dokáže i zlepšovat inteligenci-schopnost vykonávat svoji práci u všech typů imunitních buněk. Například u NK buňky (NK natural killers – angl. natural killer cells, přirození zabíječi) představují 3.hlavní subpopulaci lymfocytů, 5–20 % lymfocytů. Dále u buňek, které vytvářejí protilátky a u T buněk, které jsou odpovědné za rychlou odezvu při objevení nových nebo „v paměti uložených“ antigenů. ( 3, 7, 8) A Duanwood Reishi dokonce dokáže navrátit k normálu přestimulovaný imunitní systém, který už je v stavu akutní autoimunitní reakce kdy atakuje sám sebe. Příklady tohoto stavu jsou poruchy jako astma a revmatoidní artritida, dvě vysilující autoimunitní onemocnění u kterých je klinicky prokázáno výrazné zlepšení po suplementaci Reishi. (9-11) Mechanizmy vysvětlené výše jsou jen malým zlomkem mystických vlastností Duanwood Red Reishi. Velmi silná vědecká data (viz odkazy pod článkem) potvrzující učinnost Reishi na imunitní systém ukazují, že to je možná nejinteligentnější rostlina na imunitu na světě. Přeji vám sílu a dlouhý život plný zdraví a moudrosti. Odkazy na zdroje:

Ohodnoťte článek

Redakce webu Superionherbs.cz: zobrazit autory.

1 komentář v “Nejinteligentnější rostlina na imunitu

  1. Jiřina Svozilová píše:

    Kéž by více lidí věřilo těmto doslova zázračným houbičkám, které nám příroda naděluje a díky trpělivým a chytrým lidem umožňuje , zlepšit zdraví a vyléčit se . Díky Jiřina Svozilová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *