Jak pociťovat medicinální houby

Medicinalni-houby

Jak procítit medicinální houby

Většina článků o medicinálních houbách se zaměřuje na vědecké výzkumy a proč jsou tyto houby tak vhodné pro zdraví a dlouhověkost. To je sice důležité pro pochopení léčivých mechanizmů, ale nevysvětluje to jemné nuance, které z každé této léčivé houby dělá tak exotickou a zajímavou osobnost.

V tomto článku bych se s vámi rád podělil o to jak vnímám působení každé houby, které jsou v nabídce Superionherbs. Jedna z věcí, které dělá herbologii tak zajímavou je to, že když užíváte různé byliny, můžete cítit, jak dochází k jemným změnám ve vědomí. Pro ty kteří jsou v užívání medicinálních hub pro specifické terapeutické účely nováčky, bych rád nabídnul tyto mé vlastní „pocitové výzkumy“, které jsou často překryty množstvím fakt se zdokumentovaných výzkumů. Jednoduše řečeno, rád bych vám popsal, jaké pocity může zakoušet uživatel u různých extraktů z léčivých hub, které máme v nabídce. Jedná se o moje vlastní zkušenosti a pocity, které se ovšem shodují se zkušeností dalších uživatelů. Léčivé rostliny na každého působí trochu jinak a každý člověk má i jinou citlivost.

Duanwood Red Reishi

Po užití zcela zřejmá okamžitá úleva, uvolnění. Velmi příjemný pocit klidného spočívání. Pokud jsem ve stresu nebo emočně rozladěný, je ihned po užití cítit zklidňující účinek. Je to jako kdybyste měli nějaký ochranný plášť na nervovém systému – vnímáte stres nebo nervozitu, ale jakoby na vás nepůsobila. Vyvstává určitý druh meditativního uvědomění a prohlubující se pocit klidu. Velmi uzemňující pocit. Je to vhodné pro meditaci, jógu, čikung. Mohou to využít například lidé, kteří musí veřejně vystoupit a trpí trémou mluvit před větším publikem. A Duanwood Reishi je naprostý zázrak pokud se týká pomoci při nespavosti. Po týdenním užívání je zde již cítit značný efekt na spánek a při tom energie přes den se zvětšuje. Duanwood Reishi zlepšuje náladu, zklidňuje při stresu a zároveň prohlubuje intuici a rozšiřuje vědomí. Člověk má při užívání Duanwood Reishi nejen pocit lepší schopnosti přemýšlet, ale i se cítí více propojený se svým vyšším já, je schopný se správněji rozhodovat a nachází se během dne častěji v tzv. flow stavu.

reishi-mushroom

Sibiřská čaga

Něco mezi Duanwood Reishi a Cordycepsem – čaga působí jeko jemný „nakopávač“, nebo doplňovač okamžité energie a zároveň působí jako adaptogen proti stresu. Popsal bych to asi jako jemnou, mírnou a zklidňující energii. Velmi mírná, ale při vyšších dávkách stimulující. Jedním z aspektů sibiřské čagy je okamžitý pocit čisté hlavy. Myšlenky plynou uspořádaně a je zde pocit rozšířeného vědomí. Dalo by se to popsat jako kdyby se kolem mozku rozplynula mlha. Zlepšuje náladu výšením kognitivní energie a zklidňuje tělo. Zvyšuje pocit energetizace těla díky svým silným antioxidačním vlastnostem a díky schopnosti ochraňovat před jedovatými látkami a volnými radikály.

sibirska-cagaCordyceps

Není jiný způsob, jak to popsat, než jako kdybyste měli na zádech batoh s palivem pro rakety. Mírně euforizující, jasná a soustředěná energie. Zvýšená mentální energie, schopnost se soustředit a získávat informace. Dokonce si dovolím říci, že Cordyceps zvyšuje schopnost motivace. V nabídce Superionherbs, je to houba, která nejrychleji energetizuje celý organizmus, citliví jedinci můžou pociťovat osvobození od stresu a schopnost Cordycepsu vyživovat tělo na všech úrovních. Cordyceps je vhodné užívat pokud máte nabitý den nebo potřebujete více energie, protože vás čekají náročné úkoly jak fyzické, tak mentální.

cordyceps

Abych to shrnul – je naprosto možné a zajímavé užívat dvě nebo všechny tři tyto léčivé rostliny dohromady, obzvláště když si vyzkoušíte, a poznáte jaký účinek mají na váš organizmus – každá jednotlivě. Můžete tak vyladit fungování vašeho těla i mysli na velmi vysokou a zároveň harmonickou úroveň. Bylo mi potěšením se s vámi podělit o moje vlastní zkušenosti a snad jsem vám dal alespoň trochu náhled na jemné rozdíly v působení těchto velmi mocných přírodních léčiv.

autor: Pavel Štěpka

14 thoughts on “Jak pociťovat medicinální houby

 1. Krejčí says:

  Jsem hlavně spokojen se spoluprací s Vámi a vždy mně odpovíte na dotaz fundovaně. Děkuji a přeji úspěšný rok 2015. Krejčí

 2. Zdeńka Mučicová says:

  Zaujal mě popis všech tří hub,ale postrádám jejich množství na první nákup cena při zakoupení . Jak je velké balení a zda se mohou užívat všechny tři v jednom dni.Za odpověd děkuji a dál zvážím. Zdraví Z.Mučicová

 3. Alena Měhýžová says:

  Dobrý den,omlouvám se že jsem vám nic nenapsala o účinku houby Čagy,tak jak zde popisujete první rychlý pocit úlevy,řekla bych,že to jde spíš postupně s užíváním,co se týče mé psychiky,dá se říct,že ke změnám dochází,například,když mě čeká událost ,kde se většinou podepisuje,nepociťuji třes těla ani ruky,což bylo pro mne nepříjemné,jak se den DÉ blížil,byla jsem neklidná,je pravda,že nyní jdu např. na úřad bez obavy,ale to je můj pocit,jinak nevím o čem bych napsala,co se týče krevních testů,tak ty z poslední doby nemám.Asi vás nepotěším co jsem napsala,ale nebudu si vymýšlet něco co není pravda.

 4. Kateřina Permanová says:

  Reishi mi prakticky ihned zkvalitnila a prodloužila spánek. Myslím, že se mi snižuje překyselení organizmu, pomalu,ale jistě.

 5. P.O.Novotný says:

  Moc se mi líbí + začínám uvažovat o možnostech, jak účinky zařadit do výzkumu (v současné době začínáme měřit účinky suplementace prekurzoru NO.
  Oldřich Novotný

 6. Pavel Fric says:

  Užíváme se ženou Gandermu Lucidum asi půl roku.Zlepšení krevního obrazu,snížení krevního cukru o polovinu .
  To bych považoval za největší plus co nám zatím užívání přineslo.

 7. 3rosaci says:

  Moc děkuji za informace. S účinky hub mám rovněž předešlé zkušenosti a naprosto s Vámi souhlasím. Rovněž děkuji za předešlé emaily…vážím si Vaší ochoty..s pozdravem a mnoho úspěchů Vám ze srdce přeji Petra Navrátilová

 8. Jana says:

  Když jsem před 6 lety začala na doporučení paní doktorky z Mojí Ambulance začala užívat Reishi /nádor v prsu vel. 4 cm/, nevěřila jsem jak mi pomůže !!! Zklidnila jsem se, začala dobře spát a nádor se opouzdřil a zmenšoval a když došlo na operaci po 4 měs. – nenašli nic. Jsem ještě na hormonální léčbě…Markry OK. Preventivně jsem absolovovala 25 ozáření. Vřele všem doporučuji a držím všechny palce.

 9. Zora Daňková says:

  Děkuji za veškeré informace.Už jsem něco věděla od kamarádky.Zamilovaly jsme se s dcerou do CORDYCEPSU.Můj malý vnouček ho bral už asi od 3 měsíce místo léků a asi víc jak rok.Je užasný.Teď ho bereme v rodině skoro všichni.Doporučuji.
  Zora

 10. Jaroslava Kučerová says:

  Děkuji za ucelený přehled o medicinálních houbách. Sama jsem užívala Cordyceps pro infekci plicních Chlamydií s preparáty MUDr.Jonáše. Lékaři mě léčili 3 roky chemickými ATB-bez efektu. Za cca 4 dny jsem byla uzdravená, včetně dalších zdravotních problémů. Cordyceps se užívá bez probiotik a prebiotik!

 11. Eva Pešková says:

  I já děkuji za veškeré informace. Užívám cordyceps, dodává mi energii a věřm, že mi pomůže i chodit. Mám 25 let RS a asi i díky slepé močové cestě na mne klasické léky neúčinkují či mi spíše ubližují.

 12. Jaroslav.Mann says:

  Především, bych chtěl Vám poděkovat za informace, které od Vás dostávám ohledně Reishi. Jsem na začátku užívání, takže se nemůžu celkově vyjádřit k účinkům houby. Ale pociťuji změny k lepšímu se spánkem. Dále v hlavě jako by se mozek vyčistil a rozplynula se zvláštní mlha, která tlumila myšlení. Pociťuji též zvýšení energie na denní činnost. Ještě jednou děkuji. J.M.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *