Využití He Shou Wu nejen v TČM

Tato léčivá bylina je nedílnou součástí čínské přírodní medicíny a je známa již po staletí. Proslavena byla hlavně císařem dynastie Ming Shi Zong (vládnul 1521-1566).

Adaptogen

He Shou Wu je bylina úžasně uzemňující a uklidňující a jedním z jejích nejlepších adaptogenních účinků je umožnit vám zůstat jasní a klidní v obdobích stresu. He Shou Wu vyživuje ducha i tělo a pokud se cítíte přelétaví a neuzemnění, pomůže vám vrátit se zpět a zapustit kořeny.

Tonikum pro ledviny

He Shou Wu, někdy známá jako Fo-ti, je silným tonikem ledvin/ jater a Jin a má téměř mýtickou pověst díky své schopnosti podporovat dlouhověkost, vitalitu a plodnost. Jedním z jejích nejoblíbenějších použití je prevence předčasného stárnutí a předcházení šedinám.

Celkové zklidnění

Používá se k výživě srdce a zklidnění ducha. Odblokováním kanálů srdce a ducha umožňuje cestu k uvolnění celkové slabosti, bolesti a únavy. Má také fyzikálně uklidňující účinek na srdce a může se používat ke zklidnění zrychleného srdečního rytmu, snižuje hladinu cholesterolu a léčí aterosklerotické léze.

Červené krvinky

Jako významné krevní tonikum zvyšuje energii a pomáhá tělu vylučovat toxiny. Výzkum ukázal, že pomáhá posilovat membrány červených krvinek a podporuje jejich růst a vývoj. He-šou-wu je také hlavním tradičním tonikem plodnosti a bylo prokázáno, že zvyšuje počet spermií u mužů. Jeho tradiční atribut zvyšování esence a krve znamená, že zvyšuje také ženskou plodnost. Pokud se snažíte otěhotnět, můžete Ho-Shou-Wu užívat vy i váš partner.

Pohybový aparát

V Číně jej často užívají sportovci pro její schopnost posilovat a zpevňovat svaly, šlachy a kosti. Bylo by skvělým doplňkem receptury pro každého, kdo má chronické potíže s pohybovým aparátem.

S čím He Shou Wu nejvíce pomáhá?

Podporuje růst vlasů

He Shou Wu je v čínské medicíně svatým grálem zdraví vlasů. Studie ukazují, že He Shou Wu zřejmě přenáší vlasové folikuly z poškozených, neaktivních stadií do omlazených, rychle rostoucích folikulů, které se podobají vzorcům růstu vlasů u mladých lidí. Pokud trpíte padáním vlasů nebo vaše vlasy ztratily svůj lesk, pak je He Shou Wu ideální k tomu, aby vaše hříva opět vypadala (a cítila se) zdravě!

Podporuje dlouhověkost

Kouzelný muž z příběhu o původu této byliny (celý příběh si můžete přečíst zde) nejenže dokázal vrátit svým vlasům jejich svěží černou barvu, ale také se prý dožil 160 let. Víme, že je to trochu přitažené za vlasy, ale na podporu tohoto příběhu věda prokázala, že tato bylina má schopnost stimulovat produkci látek podporujících dlouhověkost, jako je superoxiddismutáza, která působí jako ochrana organismu před množstvím nemocí. Říká se, že má také imunomodulační a censored vlastnosti, což znamená, že může pomoci odstranit toxiny a omladit pokožku.

Zvyšuje sexuální touhu

Stejně jako He Shou Wu dokázal obnovit plodnost pana He (v našem příběhu zde) , výzkumy ukazují, že tato část příběhu je pravdivá. Tato bylina slouží jako afrodiziakum tím, že stimuluje produkci sexuálních hormonů v nadledvinkách a také navozuje rovnováhu v endokrinním systému. Díky tomu skvěle zvyšuje libido a obnovuje vitalitu.

Zlepšuje spánek

Pokud trpíte nespavostí, může být He Shou Wu vaším kamarádem. Podle četných studií bylo zjištěno, že více bylin, včetně He Shou Wu, kozlíku lékařského, rodioly a mnoha dalších, dokáže účinně zlepšit spánek i další duševní poruchy. Bylo zjištěno, že He Shou Wu je nejen nejčastěji předepisovanou bylinou v Číně, ale také silně prospívá životnímu stylu mnoha jedinců.