cukr-v-napojich

PRAVIDLO č. 2 – vyhněte se tekutým kaloriím

Kalorické nápoje ohrožují zdraví a okrádají vás o znamenité pokrmy. To je nezvratný fakt. Díky tomu, že jsou doslova nabité kaloriemi, zaplní vás nežádoucím balastem. Probereme si všechny kategorie postupně.

Nealkoholické nápoje

Až si příště přiložíte plechovku nebo láhev slazeného nápoje k ústům, uvědomte si, že do sebe chystáte vpravit tolik kalorií, kolik by vydalo za celý oběd.

Někteří lidé pijí ohromné množství slazených nápojů. Dokáží vypít slazené nápoje, jejichž energetická hodnota činí až 500 kalorií. A někteří dokonce dokážou vypít trojnásobek – tedy 1500 kcal denně. Pravda je taková, že do většiny limonád se přidává kukuřičný sirup. A 1500 kcal odpovídá 15 kilogramům kukuřice. Víte co dělají farmáři, když chtějí vykrmit dobytek? Dávají mu kukuřici. Vzpomeňte si na to, až si zase koupíte limonádu. Jste snad dobytek? Nejste.

A ještě něco. Při pití slazených nápojů polykáte to, co každý soudný lékař na světě považuje za nejnebezpečnější faktor stále se šířící epidemie cukrovky II. typu.

Pokud jste zvyklí na pití slazených nápojů, odvykání nejspíš nebude snadné. Zkuste experimentovat s ochucenými nekalorickými nápoji, které si můžete sami připravit. Vyzkoušejte třeba minerálku s limetovou nebo citronovou šťávou. Zásobte se bylinnými čaji s přirozenými příchutěmi – a pochopitelně je neslaďte.

Ovocné šťávy

Většina ovocných šťáv obsahuje stejné množství kalorií a jednoduchých cukrů jako Coca-Cola. To není možné, ohradíte se, copak ten problém neřeší vláknina v „přírodní” šťávě? Ne. To se píše na obalu. Vlastně je to stejné, jako byste pili limonádu. Máte chuť na ovoce? Tak si poslužte, a nejlépe čerstvé. Na tu vyždímanou prefabrikovanou břečku zapomeňte.

Povzbuzující energetické nápoje

Jsem pro – ale jen pokud trénujete maraton. V ostatních případech pozorně čtěte jejich složení. Půllitrový sportovní drink obsahuje 130 kalorií. Tedy stejné množství jako tři deci Coca-Coly. Podobné nápoje vnímám jako mimořádně zákeřné, jelikož je máme podvědomě spojené se sportem, a ten je zase pevně spojený se zdravím a dobrou fyzičkou. Tuhle souvislost si vyžeňte z hlavy.

2 komentáře v “Fenuprim pečování 2

  1. Helena píše:

    Co sladidlo přírodní…med. každé ráno před jídlem vypijí 300ml vlažné vody s čajovou lžičkou medu a citrónovou šťávou. Vlastně tím zapijim ranní dávku vašich výrobků. Po jídle jsi dám kávu, bude ředím mlékem, nebo slavíme lžičkou trtinovym cukrem..co je špatně a co dobré

  2. Pitný režim píše:

    Děkuji za info snažím se nepit pijí jen vodu s citronem pomerancem který rozmixuji zredim z vodou a trochu sladim medem ráda čtu vaše články děkuji a hezký den

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *