voda

PRAVIDLO č. 1 – dostatek tekutin

Tohle pravidlo by mělo být nejsnadnější a při snaze hubnout je to i vhodný začátek. Zároveň patří k těm nejdůležitějším. Musíte mít řádně zavodněný organizmus. Přinejmenším udělejte to, že před každým jídlem vypijite jednu větší sklenici vody. Během dne byste měli vypít alespoň pět sklenic vody, přičemž tu první do patnácti minut po probuzení. Kromě toho, že voda je základní substancí nezbytnou pro fungování všech tělesných orgánů (rozvádí živiny a dodává pocit plnosti), tak její zvýšený příjem přispívá ke snižování váhy. Nedávno tým izraelských vědců prováděl výzkum klidového výdeje energie u silně obézních dětí. Energetický výdej v klidovém stavu se týká množství spálených kalorií ve spánku, při sledování televize nebo při naprostém nicnedělání. Děti měly za úkol vypít jednorázově větší objem studené vody, a potom se jim každých 10 minut měřil energetický výdej. Výsledek byl naprosto nečekaný. Během 24 minut se výdej kalorií začal zvyšovat. Do 75 minut vzrostl o 25 procent a účinek trval dalších 40 minut.

Už mi rozumíte?

Pouhým pitím vody se spalování energie stupňuje. Vědci odhadli, že pokud budete pitný režim dodržovat celý rok, „bezpracně“ zhubnete půldruhého kilogramu. Sice to není nic moc, ale já to beru. A vy? Zvýšený příjem vody působí navíc i na tělesnou aktivitu, zlepšují se tréninkové výkony a po výkonu člověk netrpí svalovou únavou, rychleji se zotavuje a odpoledne se nedostavuje vyčerpání.

Pozor na sůl

Mnoho lidí, má v dnešní době v potravě nadbytek soli. Sůl je schovaná i v potravinách, kde byste to nečekali – doporučuji číst tabulku složení při vašem nákupu. Jakmile ledvinami prochází nadbytek soli a chybí bohatý přísun vody, tělo trpí nedostatkem draslíku a dalších nerostných látek, jež se podílejí na hubnutí. Další důvod, který mluví „pro vodu”.

K zapamatování
  •     Před každým jídlem vypijte větší sklenici vody. Před každým jídlem bez výjimky. (Můžete s ní i 2x denně zapít dvě tobolky Fenuprimu).
  •     Každý den ukončete přípravou na ten následující: před spaním postavte na noční stolek plnou sklenici vody a ráno po probuzení ji vypijte.
  •     Své úsilí si můžete zpříjemnit: do džbánu vody přidejte rozpustné vitamíny nebo minerální látky s příchutí bez přídavku cukru. Například s příchutí zeleného čaje nebo citronu. Množství přípravku přizpůsobte objemu nádoby. Džbán mějte připravený v chladničce ve výšce očí a před každým jídlem si dopřejte plnou sklenici. Já tuhle formuli popíjím i během cvičení.

2 komentáře v “Fenuprim pečování 1

  1. Fenuprim píše:

    Zatiaľ som zhodila 3 kg ale ostalo to na váhe 85 kg ďalej sa váha nehýbe aj pri chôdzi a bicykli cukor sa mi znížil cez deň na 6,5 ,-,5,8 ranné meranie mám 9-7,5 uvažujem o kúpe chytomaxu len neviem ako by dom to spolu mala užívať

  2. Fenuprim píše:

    Prosím o radu ako mám užívať fenuprim ráno 2tb a večer alebo aj viac? Zatiaľ užívam len týždeň znížil sa mi cukor z 9-10 na 8 /ranné meranie/ cez deň 5-6 pri cukrovke 2 typu váha stàle rovnaká

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *