Jak pomáhá Cordyceps při únavě

V placebem kontrolované klinické studii u starších pacientů s chronickou únavou, výsledky ukazují, že většina z pacientů léčených housenicí vykazovala významné klinické zlepšení v oblasti únavy, nesnášenlivosti chladu, závratí, častého nočního močení, hučení v uších, hyposexuality a amnézie. V kontrolní placebo skupině k ničemu takovému nedošlo. Další studie zdravých starších dobrovolníků, s průměrným věkem 65 let, testovalo výstupní výkon a kyslíkovou kapacitu při cvičení na stacionárních kolech. Část dobrovolníků užívala Cordyceps sinensis po dobu 6 týdnů, zatímco jiní konzumovali placebo. Výsledky ukázaly, že skupina s Cordycepsem měla výrazný nárůst energetického výdaje a kyslíku proti kontrolované skupině.

INFO-ICON

Myší plavecký test

Mezi nejjednodušší a nejspolehlivější test používaný ke stanovení schopnosti sloučenin zvýšit energetický výkon nebo snížit únavu je myší plavecký test. V tomto testu se používají dvě skupiny myší. Jedna skupina obdrží standardní stravu, zatímco ostatní obdrží tutéž stravu, s přidáním testované sloučeniny. V tomto případě byla zkoušená sloučenina Cordyceps. Po určité době, jsou obě skupiny dány do strmé nádoby s vodou, ze které není možné uniknout. Tímto způsobem jsou zvířata nucena plavat až do vyčerpání. Jestliže skupina dostávající zkušební sloučeninu vydrží plavat delší dobu než skupina se standardní dietou, pak se stanoví, že se zvýšil energetický výkon / snížila únava, ve srovnání s kontrolní skupinou. Zkoušky tohoto typu byly prováděny za použití Cordycepsu a prokázaly jasné zvýšení výkonu pokusné skupiny.

Pozn. Tyto testy se prováděly koncem 80. let 20. století.

Zdroj
Hobbs, Ch. Medicinal Mushrooms: An Exploration of Tradition, Healing, and Culture; Botanica Press: Santa Cruz, CA, 1995; 251pp.
Mizuno, T. Medicinal effects and utilization of Cordyceps (Fr.) Link (Ascomycetes) and Isaria Fr. (Mitosporic fungi) Chinese caterpillar fungi, ‘‘Tochukaso’’ (review). Int. J. Med. Mushrooms, 1999, 1 , 251–162
Bao, Z.D.; Wu, Z.G.; Zheng, F. Amelioration of aminoglycoside nephrotoxicity by Cordyceps sinensis in old patients. Chin. J. Integr. Med. 1994, 14 (259), 271–273.
Chamberlain, M. Ethno mycological experiences in South West China. Mycologist, 1996, 10(4), 173–176. Chen, D.G. Effects of JinShuiBao capsule on the quality of life of patients with heart failure. J. Admin. Tradit. Chin. Med. 1995, 5, 40–43.
Zhu, J.-S.; Rippe, J. CordyMax enhances aerobic capability, endurance performance, and exercise metabolism in healthy, mid-age to elderly sedentary humans. Proceedings of the American Physiological Society’s (APS) Annual Scientific 12 Cordyceps Conference, Experimental Biology, Washington, DC, Convention Center, April 17–21, 2004. Dostupné z https://pdfs.semanticscholar.org/1ada/34f0c3cfbeca0ac90991046013fbe23ab611.pdf
Dostupné z http://www.ijpsonline.com/articles/enhancement-of-neuromuscular-activity-by-natural-specimens-and-cultured-mycelia-of-cordyceps-sinensis-in-mice.html?view=mobile

7 komentářů v “Cordyceps – pečování 2.

 1. Ing.Jan Schiebl píše:

  Většina příspěvků,které jsem přečetl,vyjadřuje moje zkušenosti po 14-ti dnech ozdravné kůry podle Ing.Rozehnala s hlavní úlohou v obsazení Cordyceps a Hericium plus C max komplex a Curcumin.Po ozdravné pauze mých financí (důchodce 83 let) dokoupím ještě další houbičky a extrakty,tak jak jsou uvedeny v léčebném protokolu.Bohužel na ozdravení financí žádné přípravky nejsou a síly na práci také ne.Jen čas a další důchod s tím,že něco jiného nebude.Ale to všichni důchodci znají a mladí se to třeba také dožijí.Tak děkuji za osvětu,pilně posílám známým,aby věděli,jak bojovat s neduhy ,které jsou důsledkem toho,že ještě žijeme.

 2. Jiřina píše:

  Dobrý den vážení ,
  ráda bych chtěla poděkovat panu Štěpkovi a celému týmu SUPERIONHERBS, za užitečné rady, kterých se mi dostalo, včetně
  pohledu, který jsem dnes obdržela 🙂
  Po krátkém užívání produktů Cordyceps a BetaGlukan se cítím ve formě. Nadále pokračuji v užívání.
  Jdu alternativní cestou ke zdraví, protože věřím, že každá bylina či houba dokáže zázraky.. A zázraky se přece dějí 🙂

 3. Poděkování píše:

  Dobrý den,
  chtěla bych v prvé řadě poděkovat za pozornost, kterou mi vaše firma věnuje, ať už stran užitečných informací skrze e-mail nebo poštu. Dnes mi od vás přišel ručně psaný pohled (což je v dnešní době neuvěřitelná vzácnost) s poděkováním za nákup u vaší firmy.
  Před 2 a půl roky se mi coby aktivnímu sportovci a velmi vitálnímu člověku obrátil život vzhůru nohama. Ze dne na den jsem ulehla a začaly mě sužovat nekončící infekce všude v těle, podstoupila jsem 2 operace, ale můj stav se stále zhoršoval. Lékaři v létě 2018 zjistili, že mám v těle chronickou infekci vyvolanou plicními chlamydiemi, nasadili na to celkem 10 antibiotik, ale bez efektu. S každodenními bolestmi kloubů, svalů, uší, očí, hlavy, břicha a nezvladatelnou únavou jsem se loni na podzim dopotácela na internu a tam k plicním chlamydiím ještě zjistili boreliozu a rozjetou autoimunitu. Nasadili další dvoje silná antibiotika, ale výsledky přišly ještě horší než před nasazením antibiotik.Začal kolotoč všemožných vyšetření, SONO,CT, MR, kde je příčina všech infekcí bohužel lékaři zatím nezjistili. Dostala jsem doporučení zakoupit několik produktů od vaší firmy, včetně CORDYCEPSu plus spoustu dalších doplňků – jsem na samém počátku téhle “samoléčby” a nechci zatím po dvou týdnech užívání jásat předčasně, ale přiznávám, že se po těch letech začínám poprvé cítit trochu líp. Chronická únava trochu polevila, neusínám během dne, v zaměstnání už to taky zvládám mnohem líp, dokážu dokonce doma uklidit bez toho, že bych pak odpadla únavou a s bolestma kloubů. Infekce v očích už taky pomalu ustupuje. Takže zatím hodnotím velmi kladně a pokud se to bude nadále zlepšovat, ráda připojím další hodnocení a poděkování za pomoc, na kterou jsem tak dlouho čekala.

 4. Alena píše:

  Dobrý den,
  velmi děkuji za Váš zájem a všechny dosud zaslané informace a také za milý pohled s poděkováním za moje nákupy, který mne potěšil. Začala jsem brát Vaše produkty po přechozeném onemocnění boreliózou (původně nezjištěném, protože se neobjevilo typické kolečko po kousnutí klíštětem) a též mám vyšetřením EAV diagnostikovány plicní chlamydie. Můj stav se rapidně zhoršil před rokem po prodělané těžší formě virózy a nemohla jsem se z něho dostat vpodstatě celý loňský rok různými způsoby, nepomohla ani dvakrát po sobě vybraná dvojí dávka antibiotik a moc nezabíraly ani různé kapky Joalisu. Pak jsem objevila Vaše Superionherbs a přečetla si účinky. Od ledna letošního roku jsem je začala brát, tedy je užívám cca necelé dva měsíce a musím říci, že se můj stav již začal viditelně zlepšovat, pouze únava stále ještě poněkud přetrvává.
  Zdravím srdečně, ještě jednou děkuji a v léčbě Vašimi produkty budu určitě i nadále pokračovat, Alena

 5. komentář píše:

  Dobrý den a děkuji za zajímavé články a informace.Naprosto se ztotožnuji s předchozími komentáři – preparáty pomáhají. Leč zdravotník,nebo právě proto Vaše přírodní preparáty rozhoně upřednostnuji,vyhovují nám,děkuji.

 6. Ing. Josef Pomikálek píše:

  Dobrý den pane Štěpka. Děkuji za zasílané informace o produktech a zajímavých poznatcích, které si rád přečtu a podle potřeb
  též využívám. Je mi 81 roků. Před dvěma lety jsem úspěšně bez operace, chemoterapie a ozařování vyléčil rakovinu prostaty.
  Z Vašich produktů jsem k léčení využil Čagu a BetaGlukan a k tomu celou řadu různých doplňků, které jsem uznal za vhodné.
  V letošním roce se v důsledku vyčerpání obranyschopnosti organismu rozjel další problém. Trápí mě přílišná únava, bolesti kloubů, svalů a další tělesné neduhy. Nechal jsem si provést krevní testy na borelie a chlamydie. Testy na uvedené bakterie jsou
  pozitivní. V minulosti jsem byl léčen několikrát antibiotiky. Zřejmě chemie příliš nezabrala a naše zdravotnictví si s tímto problémem neví rady. Takže mi opět zbývá alternativní léčba přírodními prostředky. Opět využívám z Vašich produktů Cordyceps
  a Hericium, plus rostlinná antibiotika. Po třech týdnech této alternativní léčby pociťuji mírné zlepšení. Takže to je důkazem správně nastoupené cesty.

 7. Jana píše:

  Dobrý den, děkuji za zaslané informace. Pokaždé si je se zájmem přečtu a pokud je potřeba, ráda z nich čerpám. S Cordycepsem má svoji velice příznivou zkušenost. Ráda chdím ve volném čase běhat, protože v zaměstnání většinu času sedím. V letošním roce na jaře, jsem po opravdu nepříjemné a dlouhé prodělané chřipce chtěla tradičně začít se svým pravidelným během. Bohužel, ještě po měsíci po doléčení jsem byla ráda že svoji trasu cca 4 km sotva projdu , natož se snažit běhat. Nasadila jsem tedyCordyceps a doufala, že alespoň do dovolené do léta se opět dostanu do svého “tempa”. Bylo pro mne opravdu velkým překvapením, že po dvou týdnech užívání Cordycepsu ve dvou dávkách po 2 tobolkách, jsem byla úplně fit a necítila žádnou únavu, Takže já, po své zkušenosti nedám na Cordyceps dopustit a průběžně užívám v kombinaci s Reishi. Nemohu, než opět poděkovat za Vaše produkty. Užívám je jako prevenci už několik let, a ač jsem věková skupina 55+, neužívám dosud vůbec žádné léky. Snažím se zdravě jíst, co nejčastěji se hýbat a cvičít a průběžně užívat Vaše zmíněné produkty.
  Přeji Vám krásné svátky, hodně zdraví a spokojenosti do nového roku a co nejvíce tak spokojených zákazníků,j ako jsem díky Vám i já, Jana

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *