Základní pokyny k užívání Cordycepsu

Pro co nejlepší účinek je třeba užívat Cordyceps na lačno, nejméně 15 minut před jídlem. Ideální je ráno před snídaní.

Dávkování

Vzhledem k vysokému obsahu polysacharidů (přes 40 %) stačí pro preventivní užívání brát jednu tobolku denně. V případě, že chcete podpořit terapii konkrétního zdravotního problému, lze dávkování zvýšit až na 10 tobolek denně.

Způsob užití

Tobolky je lepší zapíjet teplou nebo vlažnou vodou – účinek je lepší než při zapíjení vodou studenou. Lze též tobolku rozpojit a obsah vysypat do hrnečku a zalít horkou vodou a tento nápoj popíjet – mnoho uživatelů popisuje tento způsob jako velmi účinný.

INFO-ICON

Cordyceps - časté dotazy

Co je to Cordyceps
Cordyceps je vysoce ceněný v TCM (Tradiční Čínská Medicína) i v moderní klinické praxi. V Číně mu říkají „zimní housenka – letní tráva” a nebo „housenková houba”. V přírodě se nachází ve vysokých nadmořských výškách v Číně, Tibetu a Nepálu. Cordyceps Superionherbs je pěstován na rostlinném základě a je proto bezpečný k užívání. V produktech Superionherbs je používán Cordyceps, který se pěstuje v podmínkách simulujících vysokohorské prostředí (teplota, tlak, rosný bod). Díky tomu vykazuje stejnou účinnost jako Cordyceps divoce rostoucí – ovšem při vyšší čistotě a stabilním obsahu účinných látek.
Jaké látky Cordyceps obsahuje
Cordyceps obsahuje celou řadu vitálních – zdraví prospěšných látek. Hlavní složky jsou polysacharidy, manitol (kyselina cordycepinová), aminokyseliny, kyselina glutamová, a vitamín B12.
Jak charakter má Cordyceps z hlediska TCM
Cordyceps je prakticky neutrální, s mírným příklonem k jangu. Je to velmi jemné tonikum vhodné pro dlouhodobé užívání.
Jak Cordyceps působí v organismu
Moderní vědecké výzkumy prokázaly, že Cordyceps uvolňuje průdušky a posiluje žlázy s vnitřní sekrecí. Dlouhodobé užívání pak posiluje odolnost těla proti vnějším vlivům, podporuje správnou činnost všech orgánů, posiluje imunitní systém, a díky tomu prodlužuje délku života.
Jak Cordyceps pomáhá na dýchací potíže
Cordyceps upoutal pozornost veřejnosti v roce 1993, když skupina čínských atletů, kteří rok užívali Cordyceps, při mezinárodním šampionátu v Německu dosáhla nových světových rekordů v běhu na 10000, 3000 a 1500 metrů. Tyto výsledky jsou částěčně přisuzovány zvýšené energii v organizmu a z části schopnosti Cordycepsu uvolňovat dýchací cesty. Tato schopnost se v TCM využívá při terapii různých onemocnění dýchací soustavy – jako zápal plic, zánět průdušek nebo tuberkulóza.
Fyzický výkon a výdrž při užívání Cordycepsu
Na zvýšení vitality se Cordyceps podílí takto:

 1. zvyšuje tvorbu energie v buňkách,
 2. zlepšuje využití kyslíku v organizmu,
 3. zlepšuje krevní oběh – díky tomu se výživné látky a kyslík rychleji dostanou do všech částí organizmu.
Posílení ledvin
V TCM se Cordyceps používá hlavně na posílení ledvin. Byla opakovaně prokázána schopnost Cordycepsu uzdravit záněty ledvin u pacientů po transplantaci. Významný odborník na ledviny, profesor Li Shuo Shin, zjistil, že Cordyceps dokáže ochraňovat ledviny před poškozením při užívání antibiotik.
Posílení imunity
Vypadá to, že Cordceps je jedním z nejúčinnějších imunomodulátorů. V řadě studií se ukázala jeho schopnost kladně působit na imunitní systém. Aktivní látkou jsou ve vodě rozpustné polysacharidy (Cordyceps Superionherbs obsahuje 40 % aktivních polysacharidů!). Na lékařské univerzitě v čínském Hunanu proběhla v roce 1992 studie, která prokázala, že Cordyceps dokáže stimulovat aktivitu NK buněk (natural killers – základ imunitního systému člověka). Díky tomu Cordyceps působí též proti censured censored.
Je Cordyceps vhodný jako pomoc při jaterních potížích
Ano. Studie ukazují, že dokáže pomáhat při terapii některých jaterních nemocí. V klinické studii byl prokázán pozitivní vliv na terapii žloutenky způsobené cirhózou jater. Bylo zjištěno, že Cordyceps výrazně zlepšil strukturu a funkci jaterních buněk.
Pomáhá Cordyceps při zvýšeném cholesterolu
Ano. Při klinických studiích bylo zjištěno snížení hladiny LDL cholesterolu a zvýšení hladiny HDL cholesterolu. Ve studii bylo zapojeno 9 nemocnic a 273 pacientů. Při terapii trvající 2 měsíce pacienti užívali 3 gramy Cordycepsu denně. Celková hladina cholesterolu se snížila o 17 %, HDL se zvýšil o 27 % a trigylceridy se snížily o 9 %.
V čem je Cordyceps Superionherbs lepší než divoký Cordyceps?
Superionherbs použilo nejlepší odrůdy divokého Cordycepsu k organické kultivaci v prostředí, kde se simulují vysokohorské podmínky (složení vzduchu). Tak Cordyceps dosahuje vysokých hodnot aktivních substancí jako divoký Cordyceps, ale složení a účinost je stabilnější. (Superionherbs Cordyceps – 40 % polysacharidů, 15 % manitolu). Při výrobě konečného produktu se používá dvojitá exktrakce – nejúčinější způsob, jak získat do extraktu komplex všech účinných látek.

Zdroj
1) Effects of Cordyceps sinensis, Cordyceps militaris and their isolated compounds on ion transport in Calu-3 human airway epithelial cells. Yue GG1, Lau CB, Fung KP, Leung PC, Ko WH., J Ethnopharmacol. 2008 Apr 17;117(1):92-101. doi: 10.1016/j.jep.2008.01.030. Epub 2008 Feb 6., https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18358654
2) https://www.researchgate.net/publication/233511918_Chinese_Caterpillar_Fungus_and_World_Record_Runners
3) https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmedhealth/PMH0071367/
4) Cordyceps sinensis (a traditional Chinese medicine) for treating chronic kidney disease. Zhang HW, Lin ZX, Tung YS, Kwan TH, Mok CK, Leung C, Chan LS. Cochrane Database Syst Rev. 2014 Dec 18;(12):CD008353. doi: 10.1002/14651858.CD008353.pub2. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25519252
5) Effects of cordyceps sinensis on natural killer activity and colony formation of B16 vážných kožních porucha. Xu RH1, Peng XE, Chen GZ, Chen GL. Chin Med J (Engl). 1992 Feb;105(2):97-101. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/1597083
6) Intervening and therapeutic effect of cordyceps mycelia extract on liver cirrhosis induced by dimethylnitrosamine in rats. Wang XB1, Liu P, Tang ZP. Zhongguo Zhong Xi Yi Jie He Za Zhi. 2008 Jul;28(7):617-22. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18822912
7) Cordyceps sinensis as an immunomodulatory agent. Kuo YC1, Tsai WJ, Shiao MS, Chen CF, Lin CY. Am J Chin Med. 1996;24(2):111-25. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/8874668
8) Healing Mushrooms, Georges M. Halpern, SQUARE ONE PUBLISHING, 2008

17 komentářů v “Cordyceps – pečování 0.

 1. verahoralkova píše:

  Cordyceps je skvělý. Zmizely otoky lymfatického původu, mám vice energie a cítím se svěže. Lépe se mi dýchá
  a zahlenění se podstatně snížilo. Jsem moc spokojená. Věra

 2. Bára Povolna píše:

  Moc vám děkuji za informace…Máte moc hezký přístup!Dáme vědět po delším užívání Cordycepsu….
  S pozdravem Bára

 3. Ruzena píše:

  Dobry den, moc Vám děkuji za informace. Betaglukan i Cordyceps budeme s manželem užívat preventivně. Jste skvělý.

 4. Antonín píše:

  Dobrý zdravý den

  Uživám od spo. SUPERIONBES asi 13 měsiců – Beta Glukan – Ester -C – Chito Max – Hliva ústřičná . Náchylnosti k nemocen
  nejsou žádné příznaky . Produkty užívám – preventivně ( je mi 72-let a dopsud jsem velmi aktivní )
  Zlepšení nastálo – pravidelná stolice ( CHITO MAX )
  V současné době jsem přisoupil k užívání — CRDYCEPS a CHITO MAX , ale dál určitě vyzkouším další kvalitní ” doplněk ….. )

  Zdravím ve zdraví a díky za informace
  Antonín

 5. Šarka píše:

  Velmi užitečné informace pro mne jak užívat a vhodné na co,ano poradila jsem se s vámi na potíže jako je pálení a škrsbani v krku a stále dráždění ke kašli v červenci jsem prodělala infekcnizanet průdušek velmi nepěkné od té doby mám tyto potíže na ORL normální nález rtg taktéž a potíže přetrvávají tak uvidim zda se zlepší dekuji Šarka

 6. Jan Holý píše:

  obrý den,
  zatím jsem od Superionherbs využívlal dvě baleni Betaglukanu a můj pocit je úplně jiný než před tím, žádné náchylnosti k onemodnění chřipkou apod. a navíc mě přestalo bolet koleno, což tedy spatřuji za velmi pozitivní. Samozřejmostí od této firmy je vysoce kvalitní “C”, které teď také užívám společně s Cordycepsem, abych postupně neošidil další orány mého těla. Poté budu pokračovate “Shitake” aj. Vřele všem doporučuji tyto produkty. Firma profesionální, produkty do dvou dnů, navíc různé slevy za odběry.
  Hezký den a hodně zdraví
  Jan Holý

 7. jolana.sedova11 píše:

  Po tříměsíčním užívání Cordycepsu (který jsme dostali od švagrové) jsem já i můj syn (oba astmatici) mohli úplně vysadit inhalátory. Užíváme Cordyceps v kombinaci s Reischi a na včerejší kontrole na alergologii naměřili při spirometrii kapacitu plic 100 % u syna a 99 % u mě. Cítím, že se mi lépe dýchá a zmírnila se i únava, která mě léta trápila a snižovala moji výkonnost. Samozřejmě jsem se zaregistrovala a objednala další balení obojího.

 8. Cordaceps píše:

  Díky za informace prima odpověď.Vnuk marta 11let sportovec tenista ….lyžař sjezdař….stolní pinec ….florbal ….atd.problem s anginami a dýcháním astma nemá občas si musí foukat chodí na alergologii kontrola….určitě by mu cordyceps pomohl …

 9. Marie píše:

  Dobrý den, moc děkuji za cenné informace, jsem astmatička a jsem pořád unavená, takže na doporučení jsem si také objednala a teším se na výsledky.

 10. Cordyceps píše:

  Na Cordyceps nedám dopustit,snížil se mi cholesterol,nejsen unavená a co je nejhlavnější,nejsem vůbec nemocná í když přijdu do styku s nemocnými.Užívá ho celá naše rodina i vnučky.Moc vám děkuji.

 11. Irena píše:

  po využití prvního cordycepsu jsem naprosto v pohodě snížila o 1/2 dávkování inhalátoru na astma, je mi jedno jak, ale u mě funguje, budu stálý odběratel

 12. SEDLÁČKOVÁ LUDMILA píše:

  Zdravím vás také vám děkuji. jsem pořád zahleněná, tak uvidím jestly mě to pomůže i na to je to ale asi dobré si myslím

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *