Předčasná ejakulace – předčasný výron semene

Předčasná ejakulace neboli předčasný výron semene znamená neschopnost muže ovládat ejakulaci tak, aby při sexuálním styku byli uspokojeni oba partneři. Většinou se týká mladších mužů v začátcích sexuálního života. Tento problém je velmi významný, protože ovlivňuje sexuální život obou partnerů. Z lékařského hlediska se jedná o výron semene zhruba do 1 minuty od začátku pohlavního styku. Dále se uvádí, že pohlavní styk, který je kratší než 3 minuty, je většinou označován jako příliš krátký. Ejakulace, ke které dojde ještě před vlastním zahájením sexuálního aktu, je takzvané vyvrcholení před branami. Případně se ejakulace uskuteční přesně v dobu zavedení penisu do pochvy, pak se jedná o vyvrcholení mezi branami.

předčasná ejakulacePříčiny předčasné ejakulace

Příčinou především bývají malé zkušenosti v této oblasti. Vliv na rychlý konec pohlavního styku má taká přílišná vzrušivost, která může pramenit z nízkého počtu pohlavních styků. Mezi další faktory patří také obavy a úzkosti z neuspokojení druhé osoby. Svou roli také hrají nepříznivé podmínky pro pohlavní styk, únava a stres. Může se ale také jednat o fyziologické komplikace. Sem patří například zánět prostaty nebo třeba zvýšená vodivost periferních nervů.

Předčasná ejakulace – terapie

Pro terapii existuje řada možností. Záleží především o to, jaká je původní příčina. Pokud se jedná o psychický problém, je důležité si uvědomit, že není důvod, proč se stydět. Je tedy důležité, abyste se cítili dobře. Ideální je komunikace s protějškem, řešením je i návštěva odborníka. Pokud je problém komplikovanější, může terapie předčasné ejakulace představovat dlouhodobější časový úsek. Někdy je zapotřebí, aby lékař předepsal nějaký lék (sedativa, anxiolytika, neuroleptika nebo antidepresiva), který se postará o potlačení ejakulace. Další možností je využití různých doplňků stravy.

Prevence

Kromě zmíněné psychické pohody je také možné procvičovat hluboké dýchání nebo Kegelovy cviky. Důležitá je důvěra mezi oběma partnery a schopnost mluvit o problémech. Vedle toho je možné využít různých krémů, sprejů a kondomů, které omezují citlivost. Zdroj http://www.ordinace.cz/clanek/predcasna-ejakulace/http://www.sexuologickaspolecnost.cz/predcasna-ejakulace

Produkty

Coriolus versicolor – outkovka
HE SHOU WU