Padání vlasů – alopecie
Že vlasy padají, je zcela normální proces, denně může vypadnout asi 80 vlasů, ale u každé osoby je tomu jinak. K většímu padání vlasů může dojít z různých příčin. Kvalita vlasů vypovídá o zdraví organismu. Životnost vlasů na hlavě je zhruba 2-7 let. Vlasový cyklus přitom zaručuje obnovu vlasového porostu. Nejrychleji vlasy rostou na jaře a na podzim a jejich kvalita je nejlepší zhruba do 30 let věku. Po 40 začnou vlasy slábnout, šedivět a řídnout.
O vlasy je vhodné se dobře starat. Škodí jim nevhodné barvení a odbarvování, trvalá a úpravy vlasů jako je kartáčování, tupírování. Ani úpravy za pomoci tepla – žehlení a další varianty – nejsou pro vlasový porost tím nejlepším. Také pravidelné používání sponek a gumiček ovlivňuje vypadávání vlasů na spáncích a čele a dochází k trakční alopecii. Jestliže zjistíte, že vlasy začaly padat více, je vhodné se poradit s dermatologem. Ten provede vyšetření, případně krevní testy a na základě rozboru vlasu může stanovit příčinu ztráty vlasů a následně ji léčit.
Příčiny padání vlasů
Příčinou ztráty vlasů mohou být nemoci jako porucha štítné žlázy, cukrovka nebo poruchy příjmu potravy. Přechodné vypadávání vlasů mohou způsobit i některé druhy léků (například hormonální antikoncepce). Občas dochází k autoimunitním pochodům, kdy organismus vytváří protilátky proti vlasové cibulce. Vlasům škodí také plísňové choroby, bakteriální infekce nebo třeba kožní choroby s jizvami. Padáním vlasů jsou více postiženi muži. Mužská pleš (androgenní alopecie) je výsledkem vlivu mužských pohlavních hormonů, věku a také dědičnosti. Je velmi individuální. U žen k tomuto jevu dochází především z hormonálníchdůvodů. Ať už je to těhotenství, porod, šestinedělí nebo přechod, mají tyto stavy vliv na kvalitu a případně množství vlasů. Padání vlasů nejsou ušetřeny ani děti. U nich mohou být příčinou psychické výkyvy, ale také atopický ekzém, vitiligo nebo třeba astma.
Prevence
Vlasům prospívá správná a šetrná péče. Svou roli hraje také výživa, která má být pestrá a plná potřebných vitamínů, minerálů a antioxidantů. Jedná se především o vitamíny skupiny B, dále zinek, železo, selen nebo křemík. Pokud nějaká složka ve vaší stravě chybí nebo není dostatečně zastoupena, můžete ji doplnit, jednou z možností jsou i potravinové doplňky. Zdroj https://www.stefajir.cz/?q=padani-vlasuhttps://cs.wikipedia.org/wiki/Alopecie
Produkty
Duanwood Red Reishi Extrakt
HE SHOU WU