Oslabené libido – ztráta zájmu o sex

Libido je latinský název, kterým se dnes označuje hlavně sexuální touha nebo žádostivost. Sexuální uspokojení patří od počátků lidstva k nejzákladnějším lidským potřebám. Každá osoba má v sobě svou individuální dávku a žádostivost prožívá podle svého. Během života může libido z nejrůznějších důvodů poklesnout nebo se dokonce úplně ztratit. Hormony lidské tělo vytváří hlavně v nadledvinách nebo pohlavních žlázách. U žen je sexuální touha závislá především na menstruačním cyklu, kde hrají hlavní roli hormony (nebo také na konci těhotenství a okolo porodu). Tím se liší od mužů, kteří krátkodobé kolísání většinou nepociťují. Oslabené libido nebo jeho ztráta se může týkat obou pohlaví. A právě kolísavost libida může často představovat zatěžkávací zkoušku pro partnera této osoby.

oslabené libidoPříznaky oslabení libida

Člověk ztrácí zájem o pohlavní styk, neprožívá při něm radost a často není schopen dosáhnout orgasmu. K sexu dochází maximálně jednou-dvakrát do měsíce a není prováděn s nadšením, spíše rutinně. Příslušné osobě chybí sexuální fantazie a nemá ani zájem o fyzické dotyky.

Příčiny oslabeného libida

Důvodů, proč je libido oslabeno nebo mizí, je celá řada. Jednou z příčin může být nízký stav bílkovin. Velmi častou příčinou bývá stres (pracovní, ale i v rodině), únava, dlouhodobé nemoci, někdy jsou na vině léky (třeba antidepresiva). Ztrácet zájem o pohlavní styk může při velkém požívání alkoholu. Důvodem také někdy bývá nízké sebevědomí nebo předchozí špatné sexuální zkušenosti. U mužů nastává tento problém při strachu ze selhání nebo při poruchách erekce.

Prevence

Jedním ze základních doporučení je zdravá strava plná čerstvého ovoce a zeleniny. Pokud budou tyto potraviny hodně zralé, budou obsahovat histamin, který libidu příznivě prospívá. Další z cenných látek je thiamin (vitamin skupiny B). Obsahují ho semena, jádra, luštěniny. Cholin (vitamín skupiny B) najdeme ve vnitřnostech, luštěninách, listové zelenině nebo ve žloutku. Také další vitamín skupiny B – niacin – je velmi prospěšný. Získat ho můžeme třeba z banánů nebo pivovarského droždí. Cenné látky se dají získat ale také z dalších přírodních zdrojů. Zvýšení libida mohou přispět i další pomocníci afrodiziakálního charakteru: vonné oleje a různé potraviny. Důležitý je dostatek klidu, umět si odpočinout a promluvit si s partnerem. Zdroj https://cs.wikipedia.org/wiki/Libido

Produkty

Cordyceps Extrakt HE SHOU WU Poradit se před nákupem Průvodce výběrem