Ganoderma – Reishi – lesklokorka lesklá

Nejvýznamnější čínský herbolog, bylinář a mistr akupunktury, Li Shih-Chen uvádí ve svém medicínském díle Bencao Gangmu (čínská Farmakopei) na kterém pracoval více než 40 let, blahodárné účinky Reishi. „Lingzhi posiluje srdce, způsobuje zvýšení vitality, zlepšuje mentální aktivitu a omlazuje.“ Taoističtí mniši pravidelně užívají Reishi k posílení paměti, zlepšení koncentrace a k rozhojnění moudrosti.

Čínský mistr akupunktury Li Shih-Chen

Způsob jakým Red Reishi dokáže ovlivňovat zdraví člověka lze nejlépe pochopit pohledem Tradiční čínské medicíny (TCM). Žádná ze známých aktivních složek Reishi užívaná samostatně nemůže zdaleka dosáhnout účinku samotné Reishi. Zatímco západní medicína se soustředí na „censored“ již propuklé nemoci, TCM, se svojí přes 2000 let dlouhou tradicí vycházející s pozorování člověka a přírodních dějů, se soustředí na prevenci nemocí prostřednictvím správné diety, správného pohybu a meditace. Reishi je v TCM důležitou adaptogení rostlinou, která dokáže udržovat lidský organismus v rovnováze a dokáže tuto rovnováhu obnovit pokud se jedná o člověka již nemocného.

V produktech SUPERIONHERBS je použita výhradně Duanwood Red Reishi. Jedná se o nejkvalitnější druh Ganodermy, která se pěstuje na dlouhých dřevěných kmenech po dobu 12ti měsíců.

Ganodermu zpracováváme do tří produktů:

Zdroj:
Donald R. Yance. Adaptogens in Medical Herbalism: Elite Herbs and Natural Compounds for Mastering Stress, Aging, and Chronic Disease, Simon and Schuster, 2013