Čaga pro ostrý zrak i krásnou pleť

 

Čaga je osvědčený podpůrný prostředek při terapii lupénky, ekzémů, a jiných kožních onemocnění, včetně akné, ale i řady očních poruch

Melanin

Cokoliv co se na člověku vztahuje k jeho očím, kůži nebo vlasům nezávisí pouze na jeho rase, ale je přímo spojené s melaninem. A tato látka vyskytující se v lidském těle má zcela zásadní význam pro zdraví. Aby se melanin v těle tvořil, musí mít tělo dostatečný přírodní zdroj tohoto pigmentu. Čaga obsahuje více melaninu než jakákoliv jiná známá potravina nebo bylina.

Melanin je někdy také znám jako pigment, který dává barvu kůži, vlasům a očím. Chemicky melanin vzniká přeměnou aminokyseliny tyrosinu a síla jeho účinku závisí na množství takto vytvořeného melaninu. Čím méně melaninu tím je pleť a vlasy světlejší; modroocí lidé  mají melaninu menší množství, zatímco hnědoocí a tmavovlasí lidé mají spíše vyšší hodnoty melaninu.

Melanin samozřejmě nemá vliv pouze na vzhled, ale zcela zásadní roli hraje v mnoha procesech uvnitř lidského těla a i při ochraně tkání a orgánů. Nedostatek melaninu může vést k rozmazanému vidění a i k dalším nemocem zraku jako je nystagmus, astigmatismus a fotofobie. Dalším projevem nízké hladiny melaninu může být nebezpečná přecitlivělost na sluneční UV záření a sklon k censored kůže nebo jiným kožním chorobám.

Čaga pomáhá vlasům, očím i pokožce

Látky obsažené v extraktu sibiřské čagy stimulují produkci melaninu v těle a tím pomáhají vlasům, pokožce a očím. Mohou pomoci k mladšímu vzhledu v porovnání s vašimi vrstevníky. Specifické účinky čagy jsou pak zlepšení zraku (ostrost vidění) ochrana vlasů před lámavostí omezuje padání vlasů, plešatost a chrání pokožky před UV zářením. Zlepšuje hydrataci pokožky, pevnost, elasticitu a barvu pleti. Čaga též dokáže pomoci obnovit vyčerpané zásoby melaninu u starších lidí. U těch, kteří čagu užívají dlouhodobě a pravidelně, dochází k posílení vnitřních orgánů a imunitního systému a zlepšení celkového zdravotního stavu.

V souvislosti s věkem, stresem, genetickými blokátory a výživou s nedostatečnou minerální hodnotou mohou být narušeny melaninové formace v pokožce, což způsobuje bílá místa a možná vede i k nedostatku barviva v kůži (projevuje se hlavně při stresu).

Pokud máme výživový zdroj jakým je čaga, usnadňují se fyziologické funkce, které souvisí se zatížením těla během procesů melanogeneze (tvorbě melaninu). Je to nejlépe přijatelný zdroj melaninu pro výživu, obsahuje pigmenty podobné těm, které nalézáme v lidském těle. Melanin čagy má výrazné ochranné účinky a tím se stává velmi populární proti stárnutí kůže. Také beta-glukany obsažené v čaze mají silné regenerační účinky a schopnost omladit a uzdravit pokožku těla. Volné radikály, hromadící se v organismu během života, pleť výrazně poškozují a způsobují předčasné stárnutí buněk. Extrakt ze sibiřské čagy dokáže tento proces velmi výrazně eliminovat.

Zdroj:

Melanin complex of the fungus Inonotus obliquus. Babitskaia VG., Shcherba VV., Ikonnikova NV. Prikl Biokhim Mikrobiol. 2000 Jul-Aug;36(4):439-44. https://spiritualityhealth.com/blogs/heart-health/2015/07/06/bess-oconnor-chaga-cancer-healer-and-king-all-herbs