Anti-aging – omlazení

Stárnutí je přirozené, do určité míry ho však můžeme ovlivnit. Má se za to, že jestliže budeme včas bojovat s mechanismy stárnutí, můžeme omezit, případně odstranit působení negativních vlivů na naše zdraví. Tomuto boji se říká anti-aging neboli omlazení.

Obrázek ukazující omlazení neboli anti-aging obličeje

Jakými způsoby lze ovlivnit anti-aging

Volbou stravy

Před vlivy stárnutí mohou ochránit některé potraviny. Jedná se především o v nich obsažené látky, které přispívají v péči o kardiovaskulární systém, srovnání krevního tlaku, prevence vzniku nejvážnějších nemocí. Mezi takové potraviny se řadí například avokádo, olivový olej, ryby, zázvor, tmavá čokoláda, ořechy, borůvky, černý rybíz nebo třeba červené víno. V boji proti stárnutí pomáhají také antioxidanty, které působí proti nadměrné tvorbě volných radikálů, dokáží je převést do méně reaktivních nebo nereaktivních stavů, ale působí také preventivně. Patří sem například vitamíny A, B3 (niacin), C, E, flavonoidy, polyfenoly, karotenoidy.

Předpokladem je samozřejmě i vyvážená zdravá strava s dostatečným pitným režimem.

Vhodnou kosmetikou

Je známé, že sluneční záření zrychluje stárnutí kůže – její ztenčení a tvorbu vrásek. UV zářením dochází k oxidačnímu stresu, který se zvyšuje s přibývajícím věkem. Proto je důležitým faktorem péče o pleť ochrana před UV zářením, používání vhodných opalovacích krémů. V pleťové kosmetice pak může pomoci (s přibývajícím věkem) používání přípravků s kolagenem, kyselinou hyaluronovou nebo také například s rostlinnými oleji jako je arganový, hroznový nebo z meruňkových pecek.

Omlazení způsobem života

To, jak rychle budete stárnout, záleží na genetických dispozicích, ale také na způsobu života. Sem kromě stravování patří pohyb, dostatek spánku, péče o imunitu a absence stresu.

Moderní medicínou

Anti-aging medicína neboli medicína proti stárnutí je nová medicínská specializace, která má za účel dosáhnout co nejlepšího zdravotního stavu člověka a zpomalit proces stárnutí jeho organismu. Usiluje o omlazení organismu zevnitř i zvenčí. Jedná se o směr, který propojuje klasickou západní medicínu s medicínou východní. Při vyšetřeních se využívá moderních způsobů jako hormonální screening krve, slin a moči, genetické vyšetření, vyšetřování hladin volných radikálů a antioxidantů, nebo třeba testy na potravinové intolerance.

Zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Antioxidant

Doporučené produkty

Duanwood Red Reishi
Cordyceps
Sibiřská Čaga
Betaglukan

Poradit se před nákupem Průvodce výběrem