Základní pokyny k užívání Hericia – Lví hřívy

Pro co nejlepší účinek je třeba užívat Hericium na lačno, nejméně 15 minut před jídlem. Ideální je ráno před snídaní.

Dávkování
Vzhledem k vysokému obsahu polysacharidů (přes 40 %) stačí pro preventivní užívání brát jednu tobolku denně. V případě, že chcete podpořit léčbu konkrétního zdravotního problému, lze dávkování zvýšit na až 10 tobolek denně.

Způsob užití
Tobolky je lepší zapíjet teplou nebo vlažnou vodou – účinek je lepší než při zapíjení studenou vodou. Lze též tobolku rozpojit a obsah vysypat do hrnečku, zalít horkou vodou a tento nápoj popíjet – mnoho uživatelů popisuje tento způsob jako velmi účinný.

Taxonomický název: Hericium erinaceus
Anglický název: Lion’s Mane Mushroom
(houba lví hříva) Bearded Tooth Mushroom
(houba vousatý zub)
Hedgehog Mushroom (ježčí houba)
Bearded Hedgehog Mushroom (houba vousatý ježek)
Český název: korálovec ježatý
Čínské názvy:
houba opičí hlava [猴頭蘑,猴头蘑, hóutóu mó];

houba opičí hlava [猴頭菇, 猴头菇, hóutóu gū],
během let se objevovaly i jiné názvy
Japonský název:
horská skrytá houba [山伏茸, ヤマブシタケ]

Korejské názvy:
houba jelení ocásek
[노루궁뎅,Noru-gungdeng-i
bŏsŏt’]
Hericium_erinaceus-superionherbs


Časté dotazy

Jaké jsou hlavní složky této houby
Imunomodulační β-glukany, zejména β-glucoxylan, steroly (deriváty ergostanu, β-sitosterol, C-28 sterol, diterpeny (hericenones AHa erinacines).
Jaké jsou hlavní účinky Hericia
Extrakty a frakce izolované z plodnic a mycelia mají příznivé účinky antimikrobiální, imunomodulační, protizánětlivé, protinádorové a antimutagenní; mají rovněž příznivý vliv na metabolismus tuků, snižují tvorbu krevních sraženin, stimulují syntézu nervového růstového faktoru, zlepšují kognitivní funkce, zpomalují stárnutí kůže, což bylo prokázáno připokusech na zvířatech i při studiích lidského stárnutí.
Je korálovec ježatý „zahřívající bylina“?
Korálovec má neutrální charakter – nehřeje ani nechladí. Nejsou známy žádné vedlejší účinky, takže houbu je možné konzumovat každý dena dlouhodobě.
Jaké má korálovec ježatý aktivní složky?
Houba obsahuje bohatou paletu živin a aktivních sloučenin, například imunomodulační a protinádorové polysacharidy (zatím jich bylo identifikováno více než dvacet), stejně jako hericenony a erinaciny, které se podílejí na stimulaci syntézy nervového růstového faktoru odpovídajícího za zlepšování kognitivní funkce.
Jaké jsou účinky polysacharidů na naše tělo?
Lékařské výzkumy z poslední doby zdůrazňují, že některé polysacharidy specifické pro houby vykazují imunomodulační vlastnosti. Polysacharidy vyskytující se v korálovci ježatém a v některých příbuzných druzích mají rovněž protinádorové účinky. Podle závěrů výzkumu Mizuna a jehotýmu mohou být polysacharidy získané z těla této houby prospěšné při léčení rakoviny žaludku, hltanu a kůže.
Jak může korálovec ježatý podporovat funkci mozku?
Podle výsledků studie hericenonů obsažených v této houbě (především hericenonů C-H) dochází ke:
a) stimulaci produkce nervového růstového faktoru,
b) což přispívá k regeneraci nervových buněk,
c) což zlepšuje mozkové funkce.
Důsledkem toho je, že užívání houby korálovce ježatého a extraktů z ní získaných může být užitečné při prevenci Alzheimerovy choroby a senilní demence, ale rovněž při zmírňování již existujících symptomů.
Může tato houba účinně podpořit imunitní soustavu?
Ano. Řada vědeckých publikací dokládá, že polysacharidy přítomné v různých druzích hub účinně napomáhají optimální funkci imunitní soustavy. Kromě nich je v korálovci ježatém obsaženo několik dalších hodnotných a biologicky aktivních látek, jejichž účinnost byla vědecky prokázána.
Může korálovec ježatý pomáhat při snižování hladiny krevního cukru a cholesterolu v krvi?
Ano. Jak dokumentují Wang a kol., podhoubí korálovce ježatého obsahuje aktivní sloučeniny, které mohou snižovat hladinu cukru v krvi. Yang a kol. doložili schopnost exo-biopolymerů z ponořené kultury podhoubí snižovat hladinu krevního tuku a cholesterolu.

14 komentářů v “Hericium – pečování 0.

 1. Jiri Bena píše:

  Rychlost dodávky – blesková
  Komunikace a poskytnuté informace (mail i telefonem) – 5* z 5-ti možných
  Účinky – za cca 1 měsíc vyhodnotím

 2. jan.bartos píše:

  Užasný termín dodání, Moc děkuji a těším se na léčbu.
  O průběhu léčby Vás budu informovat.
  S pozdravem Jan Bartoš – Liberec

 3. Simona Janoušková píše:

  Dekuji za velmi rychle dodání, a dnes jsme já i muj pes začali užívat. Časem napíšu jestli a jak nám Hericium pomohlo😀

 4. Zdenka Rajnnošková píše:

  Dnes by baly doručena houba HERICIUM .Děkuji za rychlé vyřízení.Chci věřit tomu,že mi užívání pomůže při zvládání nauropatie.Ještě jednou díky.
  Zdenka Rajnošková

 5. Miloslava Buřilová píše:

  Děkuji za bleskové zaslání produktů pro mě a syna, já mám problémy se zažíváním, pálením žáhy a synovi se tvoří lipomy. Věřím, že nám Vaše produkty hericium , cordyceps a čaga pomohou.

 6. Ivana Bémová píše:

  Dobrý den,
  od podzimu beru Cordyceps 2-0-0, He Shou Wu 1-0-1, Reishi 0-0-2 na léčbu autoimunního zánětu štítné žlázy a DIE endometriózy. Začátkem 12/20 jsem byla na operaci a při ní zjištěn chronický zánět slepého střeva a srůsty a z nemocnice jsem si přivezla rozsáhlý pásový opar.. Postupem času mi houbičky doplnily energii, ale stále se potýkám (od 2016) se zánětem nervů a velkým propadem energie a bolestmi při menstruaci. Proto jsem si ještě objednala Hericium a už se těším na jeho účinky.
  Všem vám moc děkuji za veškerou péči.

 7. Jaya píše:

  Jsem překvapená rychlostí dodávky – 1 den! Děkuji!!! Také velmi oceňuji, že mi přišel email s instrukcemi, jak produkt používat.Určitě zkusím vysypat do horké vody a vypít 🙂

 8. j-v.syrovy píše:

  Souhlasím s ostatními zákazníky, že péče o zákazníky je vynikající a rovněž rychlost doručení je velmi dobrá.
  Ozvu se za měsíc, a okomentuji účinky produktů.
  Syrová

 9. Hana Zemanová píše:

  Dobrý den, děkuji za dárek a velmi rychlou a vstřícnou komunikaci při problémech s dodávkou. Betaglukan mne velmi podpořil. Už se těším na stejné výsledky se lví hřívou. Oceňuji váš přehledný a povzbudivý web. Přeji do nového roku hodně spokojených zákazníků a jenom dobré.

 10. Blanka Fujdová píše:

  Mnohokrát děkuji za zaslání informací o produktu. To, jak se staráte o své zákazníky, je vyjímečné, dosud jsem podobnou péčí nezažila! Zítra mi má moje objednávka dorazit a já se nemohu dočkat. Určitě se s vámi podělím o svou zkušenost, potažmo s ostatními zákazníky. Přeji vám krásný den!

 11. SEDLÁČKOVÁ LUDMILA píše:

  DĚKUJI ZA ZPRÁVU A JSEM SE ASPON ZDE POUČILA JSEM S VÁMI MOC SPOKOJENÁ VŽDY DODÁTE VÝROBEK VČAS A RYCHLE COŽ SI CENÍM.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *