Základní pokyny po užívání Ashwagandhy

Dávkování

Vzhledem k vysokému obsahu whitanolidů (přes 5 %) stačí užívat 1 tobolku denně.

Způsob užití

Nejlepší účinek je dosažen při užívání po jídle. Tobolky je vhodné zapíjet teplou nebo vlažnou vodou nebo čajem – účinky jsou lepší než zapíjení vodou studenou.

Časté dotazy

Které účinné složky obsahuje Ashwagandha?

Jsou to withanolidy, withaferiny, sitoindosidy, alkaloidy (withanin, somniferinin atd.).

Jaké jsou hlavní účinky Ashwagandhy?

Extrakt z Ashwagandhy pomáhá lépe překonat stresové vypětí, působí proti stavům úzkosti, depresím a celkovému vyčerpání. Účinkuje jako mírný stimulant, napomáhá lepšímu soustředění, koncentraci a zlepšuje paměť. Mluví se o ní jako o přírodním afrodisiaku, zpomaluje stárnutí, snižuje hladinu kortizolu a zlepšuje spánek.

Proč je Ashwagandha prospěšná mozku?

Výtažky z Ashwagandhy prokazatelně potlačují záněty nervů nebo mozku zpomalením činnosti prozánětlivých látek. Oxidační stres zhoršuje nervový zánět – whitanolidy obsažené v této bylině brzdí jak oxidační, tak i zánětlivé procesy v mikrogliových buňkách. Tedy shrnuto - vysoká míra zánětu v mozku přispívá patofyziologii deprese. Výtažky z Ashwagandhy mají censored vlastnosti, které bojují proti nervovému zánětu mozku.
Pro silnější účinek v tomto směru lze kombinovat s produkty Hericium a Curcumin Phytosome.

Doporučuje se Ashwagandha při onemocnění štítné žlázy?

Vitánie snodárná (Ashwagandha ) normalizuje činnost štítné žlázy a to zřejmě svým víceúčelovým působením proti depresi. Narušení fungování štítné žlázy je spojeno s vyšším výskytem projevů deprese. Je prokázáno, že Ashwagandha normalizuje fungování štítné žlázy a to může ulevit od příznaků deprese.

Může mi pomoci Ashwagandha se spánkem?

Ano, Ashwagandha svým působením spánek zkvalitňuje. Může to být působením triethylenglykolu, který je v rostlině přítomen a pomáhá právě s nespavostí. Též mírní úzkost, navozenou spánkovou deprivací a nervový zánět. Doplňky z Ashwagandhy tedy mohou pomoci zmírnit poruchy spánku při depresi a pomoci uzdravovat komorbidní nespavost. Pro větší účinnek v tomto směru lze kombinovat s produktem Saffron Balancer.

Pomáhá Ashwagandha při depresi a úzkostech?

Ashwagandha je vhodným pomocníkem při depresích a úzkostech. Její účinné látky mohou působit proti mírným formám úzkosti a deprese srovnatelně s konvenčními léky. Ashwagandha dokonce zlepšuje terapeutické působení konvenčních antidepresiv a působí lépe než samotná antidepresiva. Pro lepší účinek v tomto směru je vhodná kombinace s produkty Hericium a Saffron balancer.

Je Ashwagandha považována za adaptogen?

Za adaptogen je považována bylina, která zvyšuje odolnost vůči vnitřním i vnějším spouštěčům stresu. Ashwagandha těmito vlastnostmi disponuje a řadí se mezi nejvýznamnější adaptogeny.