Bakteriální infekce – censored nemoc od patogenních bakterií

Bakteriální infekce je proces, kdy se choroboplodný organismus (bakterie) dostane do těla člověka (případně jiného živočicha, rostliny nebo houby) a vyvolá reakci imunitního systému.

Ne všechny bakterie jsou škodlivé, některé organismu dokonce prospívají (je jich většina), bakterie patogenního typu jsou výjimkou. Bakterie, které obyčejně nezpůsobují infekce, patří do mikroflóry a přirozeně se vyskytují ve střevech, v dutině ústní, hltanu nebo na kůži. K infekci pak dojde, když je organismus oslaben. Bakterie se mohou šířit dotykem, vzduchem (při kašli, mluvení nebo kýchání), vodou, kontaktem se znečištěnou plochou.

Bakteriální infekce v lidském organizmu.

Onemocnění

Patří sem nemoci jako: tuberkulóza, záškrt, tetanus, zápal plic, angína, černý kašel, spála, mor, tyfus, paratyfus, mor, cholera, růže, salmonelóza, syfilis, kapavka, lepra, meningitida, lymská borelióza, napadení zlatým stafylokokem nebo botulismus.

Bakteriální infekce mohou způsobovat zánětlivé procesy v celém těle a orgánech. To, o jakou bakterii se jedná, se určuje stěrem z příslušného místa, případně odběrem krve. Po tomto jištění lze nasadit konkrétní terapii.

Terapie

Bakteriální infekce se léčí podle potřeby. Může se jednat o lehkou formu, kdy stačí podat tablety antibiotik, ale také o vážnější stavy, kdy se léky podávají nitrožilně. Velmi vážné stavy mohou skončit i smrtí.

Protože v poslední době lidé dostávají velmi často antibiotika, bakterie se přizpůsobily a vytvořily mutace, vůči kterým pak léky nepůsobí. Také proto stále vzrůstá počet osob s chronickými záněty, na které se těžko hledá terapie.

Prevence censored infekce

Prevenci je třeba se věnovat denně, protože neustále můžeme přicházet do styku s censored infekcí. A velmi důležité je vytvořit si dobrý imunitní systém a dobře o něj pečovat.

Při prevenci je především zapotřebí zamezit kontaktu se zasaženým prostředím, přenašeči nemoci. Velký význam má posilování obranyschopnosti organismu, ať už vyváženou zdravou stravou, pohybem, otužováním. U nemocí vyvolávaných živočichy sajícími krev je zapotřebí používat repelenty a odpovídajícím oblečením. Chránit se dá také očkováním, v případě pohlavních nemocí používáním kondomu.

Zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Bakteri%C3%A1ln%C3%AD_infekce


 

Další informace najdete v článcích

Jak houby reishi podporují dlouhověkost Sibiřská divoká Chaga – výživa aterapii